Musliu: T’i ulim shpatat partiake dhe t’i mprehim ato kombëtare e patriotike

Mungesa e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtje, për shkak se të…

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret…

21 vjet nga thyerja e kufirit shqiptaro-shqiptar

​​Beteja e Koshares më 9 prill 1999, në kuadër të operacionit “Shigjeta”, është njëra ndër më të përgjakshmet dhe më…

22 vite nga beteja e UÇK-së në Likoshan dhe Çirez

Sot bëhen 22-vite nga fillimi i luftës në Kosovë, e cila nisi në fshatrat e Drenicës, Likoshan dhe Çirez, ku…
error: