Rama: Asambleja e KiE-së të heqë njollën ndaj UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në përfundim të seancës së sotme (e mërkurë) të Samitit të liderëve të Këshillit të…

​25 vjet nga fillimi i luftës frontale të UÇK-së në Dukagjin

Sot janë bërë 25 vjet nga fillimi i luftës frontale të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Dukagjin. Më 21 prill,…

E përjavshmja britanike për Specialen: Po gjykon heronjtë e Kosovës

Procesi gjyqësor i nisur ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare si Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi ka…

Përvjetori i lindjes së Ismet Jasharit – Komandant Kumanova

Sot është datëlindja e Komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Jashari – Komandant Kumanova. Ai lindi në fshatin Orizare…

Përvjetori i rënies heroike të Shkëlzen Haradinajt

Sot (16 prill) shënohet 24-vjetori i rënies së luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, i cili ishte…

​Limaj: Target i UÇK ka qenë okupatori dhe jo LDK, ja biseda ime me Rugovën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh ish-komandanti i UÇK-së, Fatmir Limaj, deklaroi se target i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) ka…