Kuzhinieri shqiptar që gatoi për mbretëreshën tregon emocionet e takimit me monarken

Ismet Shehu, shef kuzhine ka pasur fatin ta takojë mbretëreshën Elizabeth II. Në një lidhje me emisionin Goodmorning Albanians në…

Ky është ushqimi më i mirë për mëlçinë tuaj

Mëlçia, si organi i dytë më i madh, luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e trupit. Për këtë arsye…

Kirby: Putin po e përdor ushqimin si armë

Presidenti rus Vladimir Putin po e përdor ushqimin si armë duke bllokuar eksportet e grurit të Ukrainës, tha sot zëdhënësi…

Ushqimi më i keq për gjëndrën tiroide

Gjëndra tiroide është shumë e rëndësishme dhe ndodhet në fund të qafës. Ajo prodhon hormone të rëndësishme për shumë sisteme…

Lufta Rusi-Ukrainë çon Afrikën në prag urie

Ajo që është e dukshme në financat ndërkombëtare sa i përket luftës në Ukrainë është ndikimi në çmimet e naftës…

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Kur dita juaj mbushet me detyrime, është e vështirë t’i përmbaheni rutinës së zakonshme, që do të thotë se mund…

Ushqimet e së ardhmes, çfarë mund të hani deri në vitin 2050

Shkencëtarët kanë hartuar një listë të bimëve pak të njohura për popullatën në mbarë botën por që mund të jenë…

OKB: Çmimet botërore të ushqimit shënojnë rënie të lehtë

Çmimet botërore të ushqimit kanë shënuar rënie të lehtë gjatë prillit pasi në mars shënuan nivele rekorde, tha të premten…

Si duhet të ushqehen lehonat?

1.Trupi juaj ka bërë mrekulli, tashmë ju e keni në duar beben tuaj, por kjo nuk do të thotë se…

Ky lloj ushqimi mund të jetë arsyeja pse ndiheni të lodhur gjatë gjithë kohës

Një studim i ri, rezultatet e të cilit janë publikuar në revistën Nutrients, ka konfirmuar se një nga fajtorët kryesorë…