Shkencëtari kroat tregon pse duhen vendosur ushqimet në karantinë para përdorimit

Profesori i Biologjisë Molekulare dhe Biokimisë në Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Zagreb, Gordan Lauc, ka eksploruar praktikisht…

300 familje skamnore ndihmohen me ushqime e pako higjienike  

Komuna e Ferizajt ka bërë të ditur se 300 familje skamnore do të mbështeten me pako ushqimore e higjienike deri…

Dhurohen gjysmë milioni artikuj për qytetarët

Kompanitë afariste nga Peja, Devolli Corporation, Devolli Group dhe Elkos Group,  kanë bashkuar forcat për të dhuruar artikuj ushqimorë dhe produkte të tjera ndihmë për qytetarët…

Rezervat e lëndës së parë për ushqim të kafshëve mund të përfundojnë shumë shpejt

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot përfaqësuesit e Shoqatës së Prodhuesve të Qumështit dhe…

Paralajmërohen ndëshkime të ashpra për manipulim të çmimeve

Kryeinspektori i Ministrisë së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Lulzim Syla, bazuar në urdhëresën e ministres Rozeta…

10 ushqimet që lehtësojnë dhimbjen e gjunjëve

Ushqimi që hani mund të ndihmojë shëndetin e nyjave, si dhe kockat tuaja. Ushqimet që zgjidhni mund t’ju ndihmojnë të…

Detoksi pranveror: Koha për t’u zgjuar nga gjumi dimëror

Kalimi nga një ëndërr dimri në një zgjim pranveror konsiderohet si një nga ndryshimet më të mëdha për njerëzit kur…

Ushqimet që nuk guxoni t’i kombinoni

Në mënyrë që sistemi tretës të funksionojë si orë, shmangni ngrënien e këtyre ushqimeve në të njëjtën kohë. Ushqimet e…

Kur dhemb stomaku: Çfarë guxoni të hani para gjumit?

Disa njerëz thjesht nuk mund të flenë në “stomak bosh” pasi ndjehen të sëmurë ose të uritur. Për fat të…

Familja mbretërore u bindet rregullave: Ushqimet e ndaluara në pallat

Edhe pse shpesh mendojmë se anëtarët e familjes mbretërore hanë saktësisht atë që dëshirojnë, e vërteta është krejt ndryshe. Përkatësisht,…
error: