Von der Layen: BE-ja duhet të përgatitet për variantin e ri Omicron

Bashkimi Evropian duhet t’i blejë vetes kohë për të vlerësuar plotësisht implikimet e llojit të ri të koronavirusit omicron, dhe…

Von der Leyen ngushëllon familjet e viktimave nga aksidenti në Bullgari

Pas aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Bullgari ku nga përplasja e një autobusi humbën jetën 46 persona,…

Von der Leyen: BE-ja nuk do të financojë barriera kundër migrantëve

Bashkimi Evropian nuk do të financojë tela me gjemba dhe mure në kufij për të parandaluar ardhjen e emigrantëve, siç…

Ursula von der Leyen: Marrëveshja për targa Kosovë-Serbi, i dërgoi mesazh të jashtëzakonshëm rajonit

Në Samitin e Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Slloveni, presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der…

Presidentja e KE-së: BE duhet t’i dërgojë mesazh të qartë shprese Ballkanit Perëndimor

Në samitin që po mbahet në Slloveni tashmë kanë arritur liderët e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, ku po merr…

Biden bisedon me Von der Leyen, shpreh mbështetjen për integrimin e Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden ka shprehur mbështetjen e fortë për integrimin e vendeve të…

Ursula von der Leyen mirëpret marrëveshjen, thotë se dialogu tash duhet të vazhdojë

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për uljen e tensioneve në veri.…

Gërvalla dhe Ursula von der Leyen flasin për rrugëtimin e Kosovës drejt BE-së

Gërvalla takohet me Presidenten e Komisionit Evropian, flasin për rrugën e Kosovës drejt BE-së Ministrja e Punëve të Jashtme dhe…

Presidentja e Komisionit Evropian kërkon dialog konstruktiv për shtensionimin e situatës në veri

Presidentja e Komisionit Evropian(KE), Ursula von der Leyen, ka kërkuar dialog konstruktiv ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për shtensionimin e situatës…

Ursula von der Leyen: Dialogu, rruga e vetme për zgjidhjen e situatës në veri

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shprehur e shqetësuar me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës,…
error: