Ambasada italiane uron Kombëtaren e Kosovës për fitoren ndaj Gjeorgjisë

Kombëtarja e Kosovës ka regjistruar mbrëmjen e së enjtes fitoren e parë në kualifikimet për Botërorin “Katar 2022”, duke e…

Ministri Aliu uron deputeten e PDK-së të bëhet ministre

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturor, Liburn Aliu ia ka ngatërruar pozitën deputetes së PDK-së, Floretë Zejnullahu. Duke iu…

Osmani mëson frëngjisht dhe uron Ditën e Bastijes: Të lumtur për miqësinë mes dy vendeve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Francën me rastin e Ditës Kombëtare të Francës-Dita e Bastisjes. Presidentja Osmani video-mesazhin…

​Ali Ahmeti uron Memli Krasniqin: Të inkurajoj që të vijosh rrugën e trasuar nga paraardhësit e tu

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka uruar Memli Krasniqi për pozitën e tij si i pari…

​Ismaili uron 4 korrikun, kujton takimin me ish drejtorin e CIA

Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili përmes një postimi në rrjetet sociale ka uruar popullin amerikan për Ditën e…

Konjufca uron Pavarësinë e SHBA-së

245 vjetorin e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) e ka uruar edhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca. Konjufca në…

Limaj uron fituesin e zgjedhjeve: Koha për të fajësuar të tjerët ka përfunduar

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj  ka uruar fituesin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Limaj tha se do…