Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ismaili: Është urgjente që pandemia të trajtohet seriozisht nga Qeveria Hoti

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se numri i të vdekurve dhe…

Donacionet nga Serbia bëhen “mollë” sherri në Kuvend

Donacionet nga Serbia janë bërë “mollë” sherri në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës. Me akuza dhe kundër akuza…

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Sekretati i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se të gjithë akterët e jetës publike por edhe qytetarët duhet…

Ismaili akuzon Kurtin: Nuk ndalet koronavirusi me konferenca

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, që ka qenë në mandatin e kaluar Ministër i Shëndetësisë, ka kritikuar qeverinë…

Ismaili: SHBA-ja ia hapi dyert Kurtit e ai i mashtroi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka thënë se Ambasadori Richard Grenell, i dërguar special i…

Ismaili: Mungesa e testimeve për koronavirus do të jetë e kushtueshme për Kosovën

Sekretari i përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, ka kritikuar qeverisjen Kurti për dështim në menaxhimin me situatën me koronavirus, për…

​Ismaili: Qeveria e rrëzoi veten dhe iku nga përgjegjësitë në gjendje të jashtëzakonshme

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, ka thënë se i mirëkupton qytetarët që sonte protestuan me kërcitje enësh kundër klasës politike,…

Ismaili tregon hapat që Qeveria duhet urgjentisht të ndërmarrë për koronavirusin

Ish-ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka kritikuar ashpër Qeverinë Kurti për mos ndërmarrjen e duhur të hapave për të parandaluar…

PDK: Qeveria nuk ka ndërmarrë masat e nevojshme për ta parandaluar koronavirusin

Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se Qeveria e Kosovës nuk ka ndërmarrë masat e nevojshme për ta parandaluar përhapjen e…

Ismaili: Shkuarja e Qeverisë Kurti në hotelet e Prevallës tregon se gënjyen që kishin plan qeverisës

Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë se shkuarja e kabinetit qeveritar të Albin Kurtit në hotel në Prevallë për…
error: