Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Deputeti i PDK-së rezulton pozitiv me koronavirus

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus. Ismaili ka bërë të…

PDK akuzon Kurtin e Hotit për thellim të krizës ekonomike: Do të jemi opozitë në shërbim të popullit

Partia Demokratike e Kosovës, ka akuzuar ish-qeverinë Kurti dhe Qeverinë aktuale Hoti për dështim në fushën e ekonomisë dhe të…

Ismaili: Ne shpresojmë se aktakuza ndaj Veselit e Thaçit nuk do të konfirmohet

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka thënë se PDK-ja shpreson se propozim-aktakuza e Zyrave të…

Ismaili: Demonstrimi i sotëm i forcës në zyrat e OVL UÇK i panevojshëm

Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar ndaj zhvillimeve të ditës së sotme të arrestimeve dhe bastisjeve në zyrat e…

Ismaili tregon nëse PDK do ta mbështesë Haradinajn për president

I pari i AAK-së ka shprehur pretendimet e tij për president të Kosovës pas skadimit të mandatit të Hashim Thaçit.…

Ismaili flet për mocionin e VV-së për shkarkimin e Hotit

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, ka folur rreth mocionit të mos besimit të iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje për shkarkimin e Qeverisë së…

Ismaili tregon pse s’po kalon pakoja e rimëkëmbjes ekonomike

Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës Uran Ismaili ka folur për arsyet e mos kalimit të…

Ismaili: Shqetësuese që operacionet konfidenciale bëhen objekt i konfrontimeve të ulëta politike

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, ka përshëndetur aksionin e mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në zonën kufitare të Karaçevës, por…

Ismaili: Duke e bërë hisedar të Ujmanit, Hoti ia hapi derën Serbisë për ndarjen e resurseve të Kosovës

Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka adresuar një varg kritikash ndaj kryeministrit Avdullah Hoti për dialogun me Serbinë. Ai në…
error: