Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ismaili: Mund ta diskutojmë koalicionin me Nismën ose ndonjë parti tjetër

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj do të jetë kandidat për kryeministër nga radhët…

​Ismaili në “Javën e Gruas”: Barazia gjinore nuk është luks, por e drejtë esenciale për një shoqëri demokratike

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëkohësisht, deputeti i Kuvendit, Uran Ismaili, ka marrë pjesë sot në panelin e organizuar…

Ismaili: Qytetarët e sëmurë po trajtohen vetë në shtëpi, ata nuk po e ndiejnë dorën e shtetit

Sot në Komisionin Parlamentar për Shëndetësi ka raportuar Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj lidhur me situatën e pandemisë. Deputeti Uran…

Ismaili: E pasuruam ligjin për rimëkëmbje dhe po e votojmë për popullin

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka thënë sonte se vendimin për ta votuar pakon për…

Ismaili: Një ide e mirë e Degës së PDK-së në Prishtinë po jetësohet

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar pas vendimit për trafik urban pa pagesë në Prishtinë. Ai ka thënë se…

Mungesa e kryeministrit në seancë përplasë deputetin e PDK-së me zëvendëskryeministrin

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovë, Uran Ismaili ka adresuar një varg kritikash për kryeministrin Avdullah Hoti në lidhje me…

Ismaili-deputetëve: Duhet të reflektoni, fati i ushtarëve të UÇK-së s’është individual

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili i ka kërkuar deputetëve të Kuvendit të reflektojnë dhe të kuptojnë se fati…

Ismaili: Veseli e Thaçi me shokë i dhanë lirinë Kosovës

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Dhomat e Specializuara…

Uran Ismaili: Nuk ka pasur bastisje në PDK

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, ka konfirmuar se në PDK nuk ka pasur kurrëfar bastisje nga Policia e…
error: