​Përurohet ura në Breznicë, lidh Kamenicën me Bujanocin

Është përuruar ura që lidhë Kamenicën me Bujanocin dhe Luginën e Preshevës, projekt ky që u implementua për më pak…

Shembet ura në Fier, dy makina të tonazhit të rëndë përfundojnë në lumë

Ura e Darëzezës në Fier është shembur, dhe dy makina të tonazhit të rëndë përfundojnë në lumë. Shkak për shembjen…

​Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi…

Hapet për këmbësorë ura më e gjatë e varur në botë

Ura më e gjatë për këmbësorët në botë, 175 metra mbi lumin Paiva, u hap sot në Portugalinë veriore. Ura…

Shembet një urë në rrugën Kamenicë-Strezoc

Ministria e Infrastrukturës ka treguar se është shembur një urë në rrugën Kamenicë-Strezoc, ndërsa raportohet edhe për rrëshqitje të dheut…

Pamje nga shembja e urës në fshatin Dobroshec

Reshjet e mëdha të shiut që kanë rënë gjatë këtyre ditëve kanë shkaktuar vërshime në disa vende të Kosovës. Shumë…

Shtëpi banimi e lokale afariste nën ujë, shembet edhe ura në rrugën “Martirët e Dritanit”

Reshjet e mëdha të shiut që kanë rënë gjatë ditëve të fundit ka shkaktuar probleme në disa vende të Kosovës.…

Ura në fshatin Rogovë rrezikon të shembet

Në mars të vitit 2013 nga reshjet atmosferike ishte rritur niveli i lumit Drini i Bardhë ku si pasojë këmba…

Shiu mbulon disa ura, vështirësohet qarkullimi në disa rrugë të Malishevës

Komuna e Malishevës thotë se gjendja në këtë komuna është rënduar pas reshjeve të shiut por që thekson se është…

Shembet ura në Itali ndërsa automjetet po lëviznin mbi të – video

Një urë në Itali u shemb sot me dy automjete ngarkese mbi të, raportojnë mediat italiane. Sipas informacionit të parë,…
error: