UP nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Zhvillimit Rajonal

Me qëllim të krijimit, zhvillimit dhe forcimit të bashkëpunimit të dyanshëm në fushën e avancimit rajonal, Universiteti i Prishtinës “Hasan…

UP dhe Komuna e Gjakovës me marrëveshje bashkëpunimi, përfitojnë studentët

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe Komuna e Gjakovës kanë nënshkruar të hënën marrëveshje bashkëpunimi, e cila përfshin ofrimin e…

​Botërori i hendbollit për universitete, fillon ndeshja mes Universitetit të Prishtinës e Universitetit të Shkodrës

Botërori i hendbollit për universitete, fillon ndeshja mes Universitetit të Prishtinës e Universitetit të Shkodrës Ka filluar të zhvillohet ndeshja…

​Nis edicioni i 21-të i Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës

Universiteti i Prishtinës sot nisi edicionin e 21-të të Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës, në të cilin marrin pjesë mbi…

Historianët e Deçanit: Kisha në pronën e UP-së të shndërrohet në Muze të Holokaustit

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, përmes një komunikate për media, u bëri thirrje sot organeve ligj…

UP-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Forumin e Aftësisë së Kufizuar

Universiteti i Prishtinës (UP) dhe Forumi Kosovar i Aftësisë së Kufizuar (FKAK) kanë nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi. Në një komunikatë…

Në 52-vjetorin e themelimit të UP-së, inaugurohet hapësira e përbashkët e tri fakulteteve teknike

Në 52-vjetorin e themelimit të Universitetit të Prishtinës (UP) është bërë inaugurimi i hapësirë së përbashkët i të tri fakulteteve…

Arsimi i lartë publik pa pagesë, rektori i UP-së: Herët të flitet për ndikimin e këtij vendimi

Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Naser Sahiti, deklaroi se është herët të flitet për ndikimin që do të…