Në fillim të qershorit priten që në Kosovë të arrijnë edhe 100,620 doza të vaksinës antiCOVID

Sot në Kosovë kanë arritur 38 mijë e 400 doza të vaksinave AstraZenca- Oxford COVID-19. Ndërsa UNICEF ka thënë se…

Raka: Vaksinimi parandalon vdekjen dhe mundëson largimin e pandemisë

Në javën e imunizimit në botë, UNICEF organizoi një bashkëbisedim me epidemiologun Lul Raka ku u diskutua për imunizimin e…

UNICEF marrëveshje me AstraZeneca për furnizimin e 85 vendeve me vaksinën kundër COVID-19

Fondi i Emergjencës i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) ka nënshkruar marrëveshje me AstraZeneca për të siguruar për 85…

UNICEF-i dhuron 633 tabletë për fëmijët me nevoja të veçanta

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka pranuar sot 633 tabletë nga Zyra e UNICEF-it në Kosovë, të cilët do t’iu…

‘Duam ta ndihmojmë botën, por ka shumë hezitim për vaksinat’

UNICEF thotë se është gati të shpërndajë një vaksinë potenciale të koronavirusit në vendet e varfra, por shton se “hezitimi…

Nis shpërndarja e 5 mijë pakove për zhvillimin e hershëm të fëmijëve

UNICEF nga sot ka nisur shpërndarjen e 5 mijë kompleteve të arsimit parashkollor për familjet në nevojë. Këto materiale didaktike…

UNICEF dhe USAID dhurojnë donacion për Kamenicën

Organizata USAID dhe UNICEF kanë ndihmuar Komunën e Kamenicës përmes dhurimit të një donacioni. Ky donacion është i destinuar për…

Rita Ora me mesazh për Kosovën, bën thirrje që të mbrohen fëmijët nga COVID–19

Artisja me famë botërore Rita Ora, njëherish ambasadore e UNICEF UK, e cila vjen me origjinë nga Kosova, ka dërguar…

UNICEF siguron 367.580 pajisje të mbrojtjes personale për punëtorët shëndetësorë

Derisa beteja kundër COVID-19 ende po vazhdon, Zyra e UNICEF-it në Kosovë në bashkëpunim me partnerët është duke bërë përpjekje…

Zemaj pranon donacionin e radhës me pajisje mjekësore nga UNICEF

Ministria e Shëndetësisë ka pranuar donacionin e radhës me pajisje mjekësore nga UNICEF prej 7.4 tonelatave. Këto pajisje siç ka…