​Policisë së Kosovës do t’i shtohen pesë qen për zbulimin e armëve

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë do t’i dorëzojë sot pesë qen Njësisë K9 të Policisë…

UNDP: 49 % e kompanive janë përballur me emigrimin e punonjësve në 3 vitet e fundit

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë do të lansojë sot analizën e pulsit publik “Korrelacioni midis…

UNDP ndihmon me pajisje Agjencinë për Menaxhimin e Emergjencave kundër COVID-19

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, si reagim të menjëhershëm ndaj COVID-19 dhe në përputhje me…

UNDP ofron përkrahje të plotë në proceset e mëtejshme zhvillimore në Kosovë

Kryeministri Avdullah Hoti ka pritur sot në takim përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko, të cilën e…

​Reçica takoi përfaqësuesen e UNDP-së në Kosovë, flasin për mundësitë e mbështetjes së sektorit privat

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, është takuar sot me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria…

QKUK-ja pranon donacion ​20 ventilatorë mobilë për Covid-19

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, si reagim të menjëhershëm ndaj COVID-19, dorëzoi sot 20 ventilatorët…

UNDP do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën përmes programeve zhvillimore

Kryeministri Avdullah Hoti deklaroi sot se Qeveria e Kosovës do të bashkëpunojë ngushtë me UNDP-në dhe mekanizmat e tjerë ndërkombëtarë…

Deputeti i Vetëvendosjes ia shpjegon Isa Mustafës statistikat e UNDP-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci ka reaguar ndaj deklarimeve të kryetarit të LDK-së, i cili vuri në dyshim anketën…

UNDP dhuron donacion për Agjencinë e Menaxhimit Emergjent të MPBAP-së

 Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë për Menaxhim Emergjent të MPBAP-së, Fadil Kodra priti përfaqësuesit e UNDP-së në Kosovë, me ç‘rast…

UNDP dhuron 15 laptopë për Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla është takuar sot me përfaqësuesen e…
error: