Ulqini gati për sezonin turistik, paralajmërohet largimi i taksës kufitare nga 15 qershori

Komuna bregdetare e Ulqinit ka bërë të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e sezonit turistik. Përfaqësuesit e kësaj komune sot në…

Ulqini gati për sezonin e verës, premton zbritje për kosovarët

Qiell e det janë bërë pasqyrë për njëra-tjetrën. Shkëmbinjtë, pisha e detaje tjera, në dekore për natyrën. Gjithçka është kthyer…

OHT dhe Drejtoria e Turizimit në Ulqin nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit e Kosovës, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Organizatën Turistike në Ulqin. Në ditën hapjen e…

Ulqini pret kosovarët dhe u garanton çmime të volitshme

Qyteti bregdetar i Ulqinit ka bërë të gjitha përgatitjet për të pritur turistët këtë verë, ku të gjithë ata që…

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari” në futsall

Federata e Futbollit e Kosovës edhe sivjet do të organizojë turneun tradicional në futsall “Adem Jashari”. Komisioni për futsall thotë…
error: