​Rama dhe Selimi inspektojnë punimet për efiçiencë të energjisë në “Ulpianë”

Përfaqësues të lartë të Fondacionit të Mileniumit të Kosovës (MFK), Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) dhe Komunës së Prishtinës,…

Instalimi i njehsorëve të ngrohjes fillon sot në këto hyrje të Ulpianës

Sot bëhet vendosja e alokatorëve të ngrohjes dhe valvulave termostatike në banesat e lagjes Ulpiana, konsumatore të Ngrohtores Termokos. Hyrjet…

Në “Ulpianë” fillojnë instalimet e para të matësve dhe valvulave termostatike për konsumatorët e Termokosit

Ka filluar instalimi i matësve dhe valvulave termostatike për të gjithë konsumatorët e ngrohtores Termokos. “Ulpiana” është lagjja e parë…

Gjilani shkatërron Ulpianën, Prishtina mposhtet në “Fadil Vokrri”

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

Ulpiana-Gjilani, publikohen formacionet zyrtare

Krahas ndeshjes mes Prishtinës e Dukagjinit, do të zhvillohet edhe ndeshja tjetër e Superligës së Kosovës mes Ulpianës dhe Gjilanit,…

Ky është vendimi i Komisionit të Garave për ndeshjen mes Ulpianës dhe Ballkanit

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka vendosur sot për ankesën e bërë nga klubi i…

Ulpiana ndal Ballkanin, Llapi e Drita vazhdojnë me fitore

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate interesante. Pas plot…

Prishtina triumfuese në derbin kundër Llapit, Drita mposht me mund Ulpianën

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate interesante. Pas plot…

Përfundojnë pjesët e para/Katër gola mes Ulpianës dhe Dritës, asnjë në “Fadil Vokrri”

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi disa rezultate…

Superliga e Kosovës/Llapi duke e shkatërruar Feronikelin, ja rezultatet momentale të ndeshjeve

Momentalisht janë duke u zhvilluar tri ndeshje në Superligën e Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas pjesës së…