Përfundon ndeshja, ja rezultati mes Ulpianës dhe Prishtinës

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Ulpianës dhe asaj të Prishtinës, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të Superligës…

Mbyllet pjesa e parë mes Ulpianës dhe Prishtinës, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Ulpianës dhe kampionit aktual Prishtinës, e vlefshme kjo për xhiron…

Ulpiana-Prishtina, këto janë formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 13:00 do të fillojë ndeshja mes skuadrës së Ulpianës dhe kampionit aktual të Superligës së Kosovës…

Mbyllen pjesët e para, Ulpiana në epërsi kundër Gjilanit

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet që po zhvillohen në programin e sotëm të Superligës së Kosovës, ku…

Prishtina e Ulpiana skuadrat e radhës që pajisen me GPS

Kampioni i Superligës së Kosovës Prishtina dhe skuadra e sapo inkuadruar në ligë Ulpiana janë pajisur sot me GPS nga…

Ulpiana e mposht me përmbysje Ballkanin

Ballkani ka dështuar që të fitojë në javën e 12-të të Superligës së Kosovës në futboll pasi është mposhtur nga…

Drenica mposht Feronikelin, Ulpiana ndal Dritën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës, ku skuadra e Dritës i është…

Mbyllet pjesa e parë mes Ulpianës e Dritës, ja rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Ulpianës dhe Dritës, ku skuadra mysafire gjen vetën në epërsi pas 45’…

Përurohet shkolla “Ulpiana” në Gadime

Këtë të hënë është përurua objekti i ri i shkollës së mesme “Ulipana” në Gadime. Në përurimin e këtij objekti…

Mbyllen pjesët e para, Llapi duke barazuar me skuadrën e Drenicës

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet që janë duke zhvilluar në Superligën e Kosovës, ku momentalisht rezultatet janë…
error: