​Moti sot, IHMK: Temperaturat minimale do të shënojnë ulje

Moti sot në Kosovë do të jetë i vranët dhe vende-vende me intervale të shkurta me diell. Instituti Hidrometeorologjik i…

Kurti: Importet nga Serbia do të ulen edhe më tej përmes masave që do t’i marrim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar uljen e importeve nga Serbia përmes masave të tjera që do t’i merr…

COVID-19 dhe migrimi kanë ndikuar në rënien e lindjeve në Kosovë

Pandemia COVID-19  ka ndikuar në rënien e lindjeve në gjithë botën përfshirë edhe Kosovën. Në Kosovë në uljen e shifrave…

Shala kërkon lirim ose ulje të dënimit për të burgosurit që kanë diagnoza terciare

Një i burgosur ka vdekur sot në Klinikën e Neurologjisë në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK). Këshilli për Mbrojtjen…

Bursat evropiane pësojnë ulje të madhe

Bursat kryesore evropiane pësuan sot ulje të konsiderueshme, për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri. Vlerat që u regjistruan…