Komisioni për të pagjeturit demanton pohimet për kthimin e eshtrave të Ukshin Hotit

Pas Andin Hotit, edhe Komisioni qeveritar për të pagjeturit ka demantuar raportimet për kthimin e eshtrave të veprimtarit të zhdukur…

I biri i Ukshin Hotit gati të përballet me Serbinë: Të pagjeturit të jenë kusht për marrëveshjen finale

Andin Hoti, i biri i veprimtarit të zhdukur Ukshin Hoti, tani po angazhohet drejtpërdrejtë në mënyrë institucionale për zbardhjen e…

“Bëje ose Vdis”, në Tiranë hapet ekspozita kushtuar Ukshin Hotit

Në Kalanë e Tiranës u hap sot ekspozita me titull “Bëje ose Vdis”, kushtuar jetës dhe veprimtarisë së Ukshin Hotit.…

Ekspozohen rrobat e Ukshin Hotit, Kurti: Busullë që na tregon cila është rruga e drejtë në politikë

Në 78-vjetorin e lindjes së veprimtarit Ukshin Hoti po ekspozohen disa nga rrobat që ai më së shumti i kishte…

Ambasada e Kosovës në SHBA kujton veprimtarin Ukshin Hoti

Ambasada e Kosovës në Uashington ka kujtuar sot Ukshin Hotin, figurën e shquar të kombit tonë, në 22-vjetorin e zhdukjes…

Kërkohet hetime të detajuara për të ndriçuar fatin e Ukshin Hotit

Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, në 22 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, ka theksuar se…

Osmani: Fati i Ukshin Hotit është pengu i shoqërisë dhe shtetit tonë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në 22 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, ka thënë ka thënë se fati…

​Hoxhaj: Atdhetari Ukshin Hoti vazhdon të mbetet plaga jonë e hapur e lirisë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj në 22 vjetorin e zhdukjes së intelektualit dhe patriotit tonë të…

22 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit

Më 16 maj të vitit 1999 në rrethana ende të pa ndriçuara është zhdukur Ukshin Hoti. Veprimtari i mirënjohur i…

Familjarët e Ukshin Hotit kërkojnë kushtëzimin e Serbisë me zbardhjen e të pagjeturve

Në 21-vjetorin e zhdukjes së Ukshin Hoti, familjarë dhe miq të veprimtarit për çështjen kombëtare kanë porositur Qeverinë e Kosovës…
error: