Mostrat e ujit të pijes nga fshatrat e Deçanit, MSH: S’ka vend për shqetësim

Ministria e Shëndetësisë është njoftuar sot nga IKSHPK-ja se me kërkesë të ujësjellësit “Hidro-Drini” në Pejë, janë marrë mostra të…

Disa lagje në Prishtinë do të mbeten pa furnizim me ujë

KRU Prishtina njofton konsumatorët e lagjeve “Dardania”, “Lakrishte” dhe një pjesë të lagjes “Kalabria” në Prishtinë, se do të kenë…

Zjarri përfshiu 7 vetura tek “Albi Mall”, shkak instalimi elektrik

Si pasojë e përfshirjes nga zjarri të një veture në parkingun e qendrës tregtare “Albi Mall” në Prishtinë, kanë pësuar…

Këto produkte nuk duhet të shpëlahen kurrë në ujë para konsumimit

Përgatitja e çdo pjate me përbërës të freskët zakonisht përfshin shumë qërim, copëtim dhe shpëlarje, veçanërisht nëse përfshihen perimet. Por…

​Disa zona të Prishtinës do të mbeten pa ujë të pijes

Me të filluar nga ora 11:00, disa lagje në Prishtinë nuk do të kenë ujë. Kjo si shkak i punimeve…

Një anije me “Porshe” dhe “VW” digjet në mes të Atlantikut

Sipas Marinës Portugeze, një anije mallrash që transportonte rreth 4 000 makina gjermane që i përkisnin ”Grupit Volkswagen” u përfshi…

Buka, qumështi, vaji, transporti dhe rryma produktet që u shtrenjtuan më së shumti brenda një viti

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin janar 2022.…

Tri komuna mbesin pa ujë të pijshëm

Gjakova, Rahoveci dhe Prizreni kanë mbetur pa ujë për shkak të një defekti në gypin kryesor të furnizimit. Kompania rajonale…

Ngrihen dy aktakuza, prokurori: Ja çfarë e shkaktoi helmimin me ujë në Deçan

Prokuroria Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të kompanisë rajonale “Hidrodrini” për helmimin e qytetarëve në Deçan…

Ballazhi: Prioritet zgjidhja e problemit me ujë

Kryetari i Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi thotë se prioritet në mandatin e tij qeverisës do të ketë trajtimin e…