Këto tri lagje të Prishtinës pa ujë

Lagjja e Spitalit, Mati 1 dhe Bregu i Diellit janë tri lagjet e Prishtinës që nesër do të mbeten pa…

​Kastrati: Nuk do të ndalemi derisa furnizimi me ujë të mos jetë më problem për qytetarët tanë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati ka takuar kryeshefin ekzekutiv të KRU “Hidroregjionit Jugor”, Zenel Zenelaj. Në këtë takim,…

​Reduktime me ujë në “Kalabri”, Fushë Kosovë dhe Obiliq

Banorët e lagjes “Kalabria”, të Fushë Kosovës dhe Obiliqit do të mbetën pa ujë të pijes nga ora 23:00 deri…

Gjendje e rëndë në rrugën B, shiu depërton edhe nëpër lokale

Reshjet e shiut në Prishtinë kanë shkaktuar dëme edhe në rrugën B. Atje vërshimet kanë depërtuar në disa lokale dhe…

Ramosaj: 12 fshatra të Deçanit pa ujë, duam kompani komunale

Helmimi me ujë të pijes i qindra banorëve të komunës së Deçanit e ka shtyrë kryetarin e kësaj komune, Bashkim…

Helmimet në Deçan, IKSHPK: Uji nga kaptazha e Drenocit deklarohet jo i pijshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) pas analizave ka konstatuar se në kaptazhën e Drenocit janë izoluar vlera…

Sa më shumë ujë për vertebra të lubrifikuara

Nëse pajisjet digjitale kanë lehtësuar shumë fusha të jetës së përditshme, është po aq e vërtetë që ato kanë shkaktuar…

Qytetarët do të përballen me reduktime të ujit aq sa do të ketë turbullira në liqene

Reduktimet me ujë të pijshëm në disa lagje të Prishtinës kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme. Përkundër investimeve me…

Vazhdojnë reduktimet me ujë në Prishtinë

Edhe sot po vazhdojnë reduktimet me ujë të pijshëm në Prishtinë. Ndërkohë, përkundër investimeve që kapin shifrën miliona euro, Kompania…

Krijohet fontana “artificiale” te “Tre Sheshirat”

Një fontant “artificiale” është krijuar te “Tre Sheshirat” në Prishtinë. Aty ka shpërthyer uji. Nga fotografitë e siguruara nga KosovaPress…