Rashford ylli i ndeshjes mes Anglisë e Uellsit

Kombëtarja e Anglisë e siguroi sot fazën eliminatore të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Anglia e mposhti me lehtësi Kombëtaren e…

Rashford nuk ndalet, shënon përsëri kundër Uellsit – video

Tanimë anglezët po marshojnë me hapa të sigurt drejt kualifikimit tutje në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Anglia ka arritur ta…

Anglia shënon dy gola të shpejtë kundër Uellsit – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në derbin britanik mes Kombëtares së Uellsit dhe asaj të Anglisë. Anglia po avancon 2:0 në…

Formacionet zyrtare të Anglisë dhe Uellsit – foto

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet përballja tejet interesante mes Uellsit dhe Anglisë, e vlefshme kjo për…

Uellsi e pëson nga Irani, ja notat e lojtarëve – foto

Kombëtarja e Iranit e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Në kuadër të xhiros së dytë…

ShBA 1-1 Uellsi, Bale lojtari i ndeshjes

Është regjistruar edhe barazimi i parë në një ndeshje të Kampionatit Botëror 2022. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Uellsi…

ShBA dhe Uellsi ndahen baras

Është regjistruar edhe barazimi i parë në një ndeshje të Kampionatit Botëror 2022. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Uellsi…

ShBA shkon në pushim me epërsi minimale ndaj Uellsit

Me vetëm një gol të shënuar ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe…

Shënohet goli i parë në ndeshjen ShBA-Uellsi

Ka ndryshuar tashmë rezultati në ndeshjen e Kampionatit Botëror ndërmjet ShBA-së dhe Uellsit. Janë amerikanët ata që kanë kaluar në…

​ShBA-Uellsi, formacionet zyrtare

Pas fitores së thellë të Anglisë ndaj Iranit me rezultat 6-2, tani do të zhvillohet edhe sfida tjetër e Grupit…