UEFA publikon ekipin më të mirë që nga viti 2000

UEFA ka publikuar një formacion me lojtarët më të mirë që nga viti 2000, ku ka shumë surpriza me lojtarët…

​Shqipëri-Bjellorusi, analizë dhe formacionet e mundshme

Shqipëria do të përballet me Bjellorusinë në një ndeshje vendimtare në kuadër të UEFA Liga e Kombeve, me fillim nga…

UEFA delegon gjyqtarë kosovarë për ndeshjen Kazakistan – Ishujt Faroe (U21)

Gjyqtari ndërkombëtar nga Kosova, Visar Kastrati është caktuar në ndeshjen e ndërkombëtare të UEFA-së për kualifikimet e Kampionatit Evropian U-21…

UEFA po bëhet gati ta ndryshojë Ligën e Kampionëve

Revolucion në Champions League. Formati mund të ndryshojë nga sezoni 2024/25 dhe UEFA po e mendon seriozisht diçka të tillë.…

Bayern Munich triumfon në finalen e radhës ndaj Sevillas

Mbrëmë është luajtur ndeshja mes Bayern Munich dhe Sevillas në kuadër të UEFA Superkupës, ku triumfoi gjiganti bavarez me rezultat…

UEFA jep lajmin e hidhur, Prishtina eliminohet nga garat e mëtejme

Prishtina është eliminuar nga garat evropiane në futboll për shkak të mos luajtjes së ndeshjes në Gjibraltar, për shkak se…

Anulohet ndeshja mes Lincoln dhe FC Prishtinës

Ndeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln dhe FC Prishtinës, nuk do të zhvillohet. Skuadra e FC Prishtinës nuk…

Superkupa në Budapest më 24 shtator me tifozë?

Unioni Evropian i Futbollit (UEFA) ka mbajtur një video-takim me sekretarët e përgjithshëm të 55 anëtarëve për kthimin e mundshëm…

Anulimi i ndeshjes Lincoln – Prishtina, FFK shpreson në vendim të drejtë të UEFA-s

Ndeshja ndërmjet Lincoln Red Imps dhe Prishtinës, e paraparë të zhvillohej sot në orën 18:00, është anuluar pak kohë para…

UEFA merr vendim: Drita humb ndeshjen në tavolinë

Klubi i futbollit Drita është njoftuar nga organet e UEFA-së, se shkalla e apelit ka vendosur se skuadra gjilanase ka…