​FSHF mbështet Ceferinin edhe për një mandat në krye të UEFA-së

Federata Shqiptare e Futbollit vendosi të mbështesë zyrtarisht kandidaturën e Aleksander Ceferin për postin e Presidentit të UEFA-s në mandatin…

La Liga paraqet ankesë në UEFA për Manchester Cityn e PSG, zbulohet arsyeja

La Liga e konfirmoi sot se ka paraqitur ankesa në UEFA për Paris Saint-Germain dhe Manchester City, të cilat vazhdimisht…

UEFA zbulon formacionin më të mirë në këtë edicion të Ligës se Kampionëve

Real Madridi është fituesi i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22 pasi në finale e mposhti Liverpoolin me rezultat 1-0.…

UEFA do të kryejë hetim të pavarur për kaosin para finales së Ligës së Kampionëve

Organizata Evropiane e Futbollit (UEFA) do të kryejë një hetim të pavarur për gjithçka që i parapriu ndeshjes finale të…

UEFA s’do t’i numërojë medaljet e Ligës së Kampionëve për dy lojtarë të Real Madridit

Real Madridi fitoi 14 tituj evropianë dhe kështu tregoi edhe një herë paprekshmërinë e tij në Kontinentin e Vjetër kur…

UEFA akuzohet për diskriminim ndaj invalidëve në finalen e Ligës së Kampionëve

UEFA është akuzuar për diskriminim pasi vetëm 93 pozita për invalidë u ndanë për finalen e Ligës së Kampionëve të…

Finalja e UEFA-s, mbërrijnë në portin e Durrësit tifozët e Romës

Rreth 100 tifozë, mes të cilëve 35 ultras të Romës kanë mbërritur mëngjesin e sotëm me tragetet e linjës së…

Finalja e Conference League, rrugët e Tiranës gumëzhijnë nga vizitorët e huaj

Çdo vit, pranvera gjallëron rrugët e kryeqytetit dhe të vendeve të bukura të Shqipërisë me turistë të huaj, por këtë…

Caktohet gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve

Uefa ka përcaktuar gjyqtarët e katër ndeshjeve finale të garave evropiane që do të zhvillohen duke përfshirë finalen e Ligës…

Ceferin do të kandidojë edhe për një mandat në krye të UEFA-s

Sot në Vjena të Austrisë është mbajtur Kongresi i 46-të i UEFA-s, ku të pranishëm kanë qenë presidenti i Federatës…