Zyrtare: UEFA nis hetimet, nuk duket mirë për Juventusin

Juventusi momentalisht është në qendër të vëmendjes, ku pas dorëheqjes masive të Bordit të Drejtorëve, fjalëve të John Elkann e…

Ademi takohet me presidentët e UEFA-së dhe FIFA-së

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i cili po qëndron në Doha për të ndjekur nga afër…

UEFA përsëritë kundërshtimin e fuqishëm ndaj Superligës Evropiane

Organi më i lartë i futbollit evropian UEFA ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e saj kundër krijimit të aktiviteteve të…

Renditja e re e UEFA-s/Ballkani e ngrit futbollin e Kosovës, Llapi skuadra më e dobët

Suksesi i Ballkanit në garat evropiane ka bërë që futbolli kosovar të ngritët në ranglistën e re të UEFA-s për…

UEFA dënoi Maqedoninë e Veriut për shkak të bullgarëve

UEFA ka gjobitur Federatën e Futbollit të Maqedonisë së Veriut (FFM) me 14.500 euro për incidentet në ndeshjen e Ligës…

Agim Ademi shpalos para UEFA-së projektet për zhvillimin e futbollit në Kosovë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi po merr pjesë në mbledhjen e radhës së Komitetit HatTrick të…

UEFA me njoftim për ndeshjen mes Benficas dhe Juventusit

Përballja e sotme në Ligën e Kampionëve mes Benficas dhe Juventusit do të jetë pa ndihmën e teknologjisë “goal-line” apo…

UEFA ka një pyetje për tifozët në lidhje me Armend Thaçin

Paraqitjet jashtëzakonisht të mira në Ligën e Konferencës po e bëjnë Ballkanin gjithnjë e më shumë prezent në mediat ndërkombëtare,…

E fundit/UEFA po shqyrton përjashtimin e Bjellorusinë nga Euro 2024

UEFA nuk ka përjashtuar marrjen e veprimeve të mëtejshme kundër Bjellorusisë pasi që ky i fundit vendosi trupa me forcat…

UEFA ia beson një tjetër ndeshje të madhe gjyqtarit Genc Nuza

Gjyqtarët e futbollit kosovar po vazhdojnë me paraqitjet e tyre të njëpasnjëshme në garat evropiane. Së fundmi, UEFA ka vendosur…