​Sllovenia heq masat kufizuese

Sllovenia hoqi shumicën e masave kufizuese kundër koronavirusit. Vizitorët në restorante, hotele dhe evente nuk duhet të dëshmojnë më se…

Aeroporti i Prishtinës në 2021-ën ka shërbyer 2,180,809 udhëtarë, 97% më shumë se në vitin 2020

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka shërbyer gjithsej 2,180,809 udhëtarë në vitin 2021, sipas statistikave që ka mbledhur operatori…

ShBA do të rihapë kufijtë me Meksikën dhe Kanadanë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht

Nga nëntori, Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) do të rihapë kufijtë e saj me Meksikën dhe Kanadanë për udhëtarët…

Për tri ditë mbi 16 mijë persona hyjnë në Kosovë nga Aeroporti i Prishtinës

Prej fundjavës së kaluar Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka pasur një fluks të madh udhëtarësh, kryesisht bashkatdhetarë, të…