Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

22 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së, ja marrëveshja

Sot mbushen 22 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK-së, ku janë përfshirë në detaje fazat e dorëzimit…

22 vjet nga çlirimi i Kosovës

22 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e…

Hoxhaj: Falë NATO-së dhe dëshmorëve të UÇK-së, Kosova frymon e lirë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj thotë se falë NATO-së dhe dëshmorëve të…

Kurti: Nuk besoj që ka luftëtarë të UÇK-së që janë kriminelë të luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se ai nuk beson që ka luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) që…

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon lirimin me kusht, thotë se të akuzuarve po u shkelen të drejtat

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes Thaçi dhe të tjerët sot në Dhomat e Specializuara në Hagë, mbrojtja ka kërkuar…

Invalidi i luftës së UÇK-së i indinjuar në Gërvallën, paralajmëron protesta

Njëri nga invalidët e shumtë të luftës së UÇK-së, po kërkon shkarkimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës…

Konjufca dhe Kurti nderojnë Agron Rrahmanin: Gjithë jetën u angazhua për çlirimin e vendit

Në përvjetorin e rënies së heroit Agron Rrahmani, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe…

​23 vjet nga Beteja e Llapushnikut

23 vjet më parë në Llapushnik të Drenasit u zhvillua beteja e ashpër ndërmjet forcave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës…

Haradinaj: Ai që provon t’i jep dimension tjetër luftës së pastër të UÇK-së, del kundër të vërtetës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj tha sot se kushdo që provon luftës së Ushtrisë Çlirimtare…

​PSD-ja e shkruan “UÇK” mbi veturën e ministres Gërvalla

Në veturën e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Donika Gërvalla, është shkruar “UÇK”. Mbishkrimi “UÇK” në veturën…
error: