Haradinaj: Kurti, veterani më mashtrues

Ish-deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, mori pjesë në protestën kundër Qeverisë dhe Ligjit për paga të miratuar të enjten në…

​Limaj: Vetëvendosje po shkatërron çdo të arritur të këtyre 20 vjetëve

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, mori pjesë në protestën e organizuar pasditen e së shtunës kundër Qeverisë së drejtuar…

Veterani i UÇK-së: Jam veteran i luftës por nuk dua asnjë pagesë

Qytetari nga Prishtina është shprehur se largimi i veteranëve nga projektligji i pagave është i planifikuar nga Qeveria aktuale e Kosovës.…

​Nis protesta e veteranëve

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu dhe deputeti Rashit Qalaj po marrin pjesë në protestën e veteranëve që zyrtarisht ka nis…

Qindra veteranë nisen drejt sheshit “Skënderbeu”

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në Prishtinë kanë filluar të mblidhen në sheshin “Zahir Pajaziti” dhe po vazhdojnë…

Gati për protestën e veteranëve (Foto)

Organizatorët e protestës së veteranëve e cila nis në orën 18:00, tanimë janë në fazën përfundimtare të përgatitjeve. Ata në…

Pro dhe kundër protestës së sotme, ja çka thonë qytetarët për veteranët

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në ora 18:00 do të protestojnë para Qeverisë së Kosovës. Ata kanë disa kërkesa…

Nesër protestojnë veteranët

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nesër do të mbajnë protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Kështu është bërë e…

24 vjet nga fundi i Serbisë në Kosovë

Sot, bëhen 24 vjet nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare serbe nga Kosova, duke shënuar kështu fundin e…