​Haradinaj kujton heroinën Aze Brahimaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar heroinën Aze Brahimaj në 25-vjetorin e përjetësimit. Haradinaj…

Ligji për pagën minimale ende në Kuvend, Osmani i premton veteranëve trajtim nga ekspertët

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim përfaqësuesit e organizatave të dala nga lufta e UÇK-së,…

Mustafa: Asnjë shpifje kundër UÇK-së s’mund ta zhbëjë gjenocidin e Serbisë

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa pas përfundimit të dëshmisë të tij në Hagë, duke thënë se ishte…

Mehaj: Me shpirtin e trashëguar nga UÇK dhe me pajisjet moderne, FSK bëhet e pathyeshme

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas blerjes së dronëve Bayraktar, u shpreh se prioritet i tij ishte pajisja e FSK-së…

Musliu: Arrogancës së pushtetit nuk do t’i nënshtrohemi, të protestojmë çdo ditë

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ishte pjesë e protestës së veteranëve të UÇK-së. Ajo tha se Qeveria…

Haradinaj: Kurti, veterani më mashtrues

Ish-deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, mori pjesë në protestën kundër Qeverisë dhe Ligjit për paga të miratuar të enjten në…

​Limaj: Vetëvendosje po shkatërron çdo të arritur të këtyre 20 vjetëve

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, mori pjesë në protestën e organizuar pasditen e së shtunës kundër Qeverisë së drejtuar…

Veterani i UÇK-së: Jam veteran i luftës por nuk dua asnjë pagesë

Qytetari nga Prishtina është shprehur se largimi i veteranëve nga projektligji i pagave është i planifikuar nga Qeveria aktuale e Kosovës.…

​Nis protesta e veteranëve

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu dhe deputeti Rashit Qalaj po marrin pjesë në protestën e veteranëve që zyrtarisht ka nis…