Hoti: Asnjëherë në Uashington nuk ka qenë pika për njohje reciproke

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti është duke e vazhduar diskutimin lidhur me dialogun. Në këtë diskutim ai…

Mustafa takohet me Szunyog, diskutojnë edhe për liberalizimin e vizave

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovës, Tomáš Szunyog është pritur në takim nga kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës…

OEK përkrah marrëveshjen e Uashingtonit, mini-shengeni nuk është i dëmshëm për ekonominë

Marrëveshja politike dhe ekonomike e nënshkruar nga Kosova dhe Serbia me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po mbështetet…

Krasniqi: Me marrëveshjen e Uashingtonit legalizohet interesi i Serbisë për Kosovën

Marrëveshja e nënshkruar në mes të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë në Uashington po konsiderohet si një legalizim…

Në Shtëpinë e Bardhë, Kosova e Serbia sot nënshkruajnë dokumente

Delegacioni i Kosovës dhe Serbisë vazhdojnë edhe sot takimin në Uashington. Nga Shtëpia e Bardhë është thënë se kryeministri i…

Takimi Kosovë-Serbi vazhdon edhe sot në Uashington

Delegacioni i Kosovës dhe Serbisë vazhdojnë sot takimin në Uashington, ku pritet të nënshkruhet edhe marrëveshja për bashkëpunim ekonomik. Kryeministri…

Hoti: Përherë mirënjohës për ndihmën që SHBA-të kanë dhënë për Kosovën

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington, ka takuar sot Drejtorin…

Pasojat e COVID-19 në turizëm, 67.1% me pak të huaj kanë hyrë në Shqipëri krahasuar me 2019

Turizmi është një ndër sektorët më të prekur nga pandemia. Në rang global 320 miliardë dollarë janë humbjet që ka…

KDI: Ndërtimi i konsensusit politik – i domosdoshëm para takimit të dialogut në Uashington

KDI kërkoi nga Qeveria e Kosovës që sa më parë të intensifikojë përpjekjet për arritjen e konsensusit sa më të…

Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Uashington i jep shtysë dialogut

Ambasada amerikane në Serbi, paralajmërimin për takimin në Shtëpinë e Bardhë e ka quajtur “lajm të mirë”. “Takimi i liderëve…
error: