Aksionarët miratojnë shitjen e Twitter, blerjen do ta vendosë gjykata

Aksionarët e Twitter kanë miratuar një marrëveshje prej 44 miliardë dollarësh për t’i shitur kompaninë biznesmenit Elon Musk. Vendimi është…

​Osmani letër Zelensky-t: Jemi me ju derisa Ukraina të fitojë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka dërguar letër presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky për nder të 31-vjetorit të pavarësisë së…

Twitter pezullon llogaritë e politikanëve në Serbi

Kompania Twitter ka pezulluar llogaritë e disa deputetëve dhe politikanëve të Partisë Përparimtare Serbe, e cila është në pushtet në…

Szunyyog: BE-ja nga viti 2007 ka dhënë 85 milionë euro për rininë në Kosovë

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, vlerëson se çelësi i zhvillimit të të rinjve është arsimi.…

Studimi i ri zbulon se cilët futbollistë janë objektivi i abuzimit më të madh në Twitter

Vetëm një shumicë lojtarësh morën gjysmën e të gjitha cicërimave abuzive – dhe tetë nga dhjetë më të mirët ishin…

Twitter e Musk do të përballen në gjykatë

Padia e Twitter që kërkon marrëveshjen e blerjes së Elon Musk prej 44 miliardë dollarësh do të shkojë në gjykatë…

​Twitter mbush 16 vjeç

Twitter më 14 korrik të vitit 2006, hyni në përdorim, kurse, sot është një nga platformat e mediave sociale më…

​Elon Musk heq dorë nga blerja e Twitter

Miliarderi i teknologjisë, Elon Musk i ka dhënë fund ofertës së tij për të blerë Twitter duke përmendur “informacionin e…

Eurodeputeti Sole: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, e ligjshme dhe demokratike

Eurodeputeti katalonas, Jordi Sole ka kritikuar Spanjën duke theksuar se  Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, e ligjshme dhe demokratike…

Trump: Nuk kthehem në Twitter edhe nëse Musk ma zhbllokon llogarinë

Ish-presidenti amerikan Donald Trump tha sot se nuk ka ndërmend të kthehet në Twitter edhe nëse llogaria e tij zhbllokohet…