Turqia ia rrëzon një aeroplan Sirisë, vjen reagimi rus

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se kanë rrëzuar një aeroplan sirian L-39 mbi Idlib. “Si pjesë e operacionit të…

​Erdogan: Turqia nuk do ta mbajë më e vetme barrën e emigrantëve

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se shteti i tij nuk do ta mbajë më i vetëm barrën e…

“Miliona” emigrantë “kërcënojnë” Evropën pasi Turqia hapi kufijtë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i ka thënë Evropës se do të duhet të marrë barrën e miliona emigrantëve…

Turqia i shkakton humbje të mëdha ushtarake Sirisë, Erdogan: Ky është vetëm fillimi

Ushtria siriane raportohet se ka humbur më shumë se 2.500 trupa deri më tani, si dhe dhjetëra tanke dhe mjete…

Turqia hap dyert për emigrantët drejt Evropës

Greqia ka përdorur sot gazlotsjellës ndaj qindra emigrantëve që ishin mbledhur në pikën e saj tokësore me Turqinë, disa orë…

Sulmet ndaj forcave turke në Siri, Thaçi: Kosova rreshtohet me aleatët e saj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO-s, në dënimin e sulmeve…

Turqia do të vazhdojë mbështetjen për sektorin e kulturës në Kosovë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim një delegacion të Ambasadës së Turqisë në…

Turqia zotohet të thellojë bashkëpunimin me Kosovën

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, ka pritur sot në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë,…

‘Turqia mbetet partner i besueshëm i Kosovës’

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, priti sot në takim ambasadorin e Turqisë në Prishtinë, Çagri Sakar, me të cilin ka…

Turqia do të vazhdojë ta ndihmojë FSK-në

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Anton Quni, priti sot në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Cagri Sakar.   Me këtë…