Turqia pjesë e Panairit të Biznesit në Tiranë, synon të zhvillojë bashkëpunimin me Kosovën

Turqia po merr pjesë me nëntë kompani në Panairin Ndërkombëtar të Biznesit në Tiranë. Në katin e parë të Pallatit…

​Holanda siguron biletën për “Katar 2022”, Turqia ne play-off

Holanda e ka regjistruar një fitore jetike ndaj Norvegjisë që ia ka siguruar biletën për në Kampionatin Botëror që zhvillohet…

​Holanda zhvillon ndeshjen vendimtare ndaj Norvegjisë, në luftë edhe Turqia

Një situatë shumë e pa qartë vazhdon edhe më tutje në grupin G të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar…

Turqia ndalon fluturimet e pasagjerëve nga Siria, Jemeni dhe Iraku drejt Bjellorusisë

Qytetarët e Sirisë, Jemenit dhe Irakut nuk do të lejohen më të blejnë bileta avioni nga Turqia në Minsk për…

​Rutte në Shqipëri, i shqetësuar për situatën në Bosnje dhe ndikimin ruso-kinezo-turk në Ballkan

Kryeministri holandez Mark Rutte qëndroi sot në Shqipëri ku pati një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu i…

Shembet një ndërtesë në Turqi, ka të ngujuar në rrënoja

Pasi një ndërtesë biznesi në Malatya në Turqinë lindore u shemb, dhjetë persona mbetën të bllokuar në rrënoja dhe 13…

Tërmet i fuqishëm godet Turqinë qendrore

Një tërmet me fuqi 5.1 ka goditur provincën turke Konya, transmetojnë mediat turke. Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave…

Lista e futbollistëve të Kosovës U17 për miqësoret me Turqinë U18

Kombëtarja e Kosovës U17 gjatë kësaj jave do t’i zhvillojë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren e Turqisë U18. Ndeshjet luhen…

Kualifikimet drejt Botërorit në hendboll, Kosova përballet me Turqinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll do të fillojë sot kualifikimet drejt Kampionatit Botëror 2023, ku në kuadër të fazës së…

Turqia shpall ambasadorin amerikan, gjerman dhe të 8 shteteve tjera non grata

Dhjetë ambasadorë përfshirë ata të Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara janë tani vetëm një hap larg nga dëbimi nga Turqia,…
error: