Zhvillimi i Superkupës së Kosovës në Turqi? Flet Agim Ademi

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani dhe fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi pritet që të përballen në fillim të…

Tahiri: Deputetët e shumicës të bëjnë presion për emërimin e ministrit të Shëndetësisë

Shefi i deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka kërkuar nga deputetët e shumicës që të bëjnë presion…

Vula unike e amuletit egjiptian antik u zbulua gjatë gërmimeve në Turqi

Gjatë gërmimeve arkeologjike në qytetin antik të Amastris në lagjen Amasra në Bartin të Turqisë veriore, u zbulua një vulë…

Kryeministri Kurti shpreh ngushëllime për minatorët në Turqi

Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka shprehur ngushëllime të…

Transportuan mbi 31 kg kanabis me valixhe nga Rinasi në Stamboll, arrestohen 2 shqiptarë në Turqi

Dy shqiptarë janë arrestuar në aeroportin Sabiha Gökçen të Stambollit, pasi u kapën me 31 kg e 461 gramë kanabis…

41 të vdekur e 11 të plagosur nga shpërthimi në një minierë në Turqi

Katërdhjetë  e një persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur në një shpërthim që ka ndodhur në…

Rama vizitë zyrtare në Turqi, takon presidentin Erdogan

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Turqi! Gjatë qëndrimit të tij në Turqi, Rama është pritur në…

Ballkani niset për në Turqi, nesër kërkon fitoren në Ligën e Konferencës

Kampioni i Kosovës, Ballkani është nisur sot drejt Turqisë, ku nesër do ta zhvillojë ndeshjen e tretë të këtij edicioni…

Inflacioni në Turqi arrin nivelin rekord prej 83,4%

Inflacioni në Turqi arriti një nivel të ri prej 83,4% në terma vjetorë, në muajin shtator, ndryshe nga ai prej…

Turqi: Autobusi doli nga rruga, pesë persona vdiqën

Të paktën pesë persona humbën jetën sot dhe 38 u plagosën kur një autobus turistik doli sot nga rruga dhe…