Erdogan: Terroristët nuk do të arrijnë kurrë të shkatërrojnë paqen në Turqi

Terroristët që përpiqen të shkatërrojnë paqen dhe sigurinë në Turqi nuk do të kenë kurrë sukses, tha të dielën presidenti…

Erdogan takon Musk, e fton të ndërtojë fabrikën e radhës në Turqi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takua me CEO të Tesla-s, Elon Musk të dielën në qytetin e Nju Jorkut,…

Eksploruesi amerikan Dickey u nxor nga një shpellë në Turqi

Në orët e para të së martës, ekipet e shpëtimit më në fund arritën të nxirrnin eksploruesin amerikan, Mark Dickey,…

Zeneli largohet nga Franca, klubin e ri e gjen në Turqi

Ylli i Kosovës, Arbër Zeneli është bërë me skuadër të re sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Turqia. Siç…

Rritet numri i turistëve të huaj që vizitojnë Turqinë

Turqia priti 26.76 milionë turistë të huaj në shtatë muajt e parë të vitit 2023, zbuluan të premten shifrat zyrtare.…

Ministri turk i Financave: Ekonomia e Turqisë pritet të rritet me 4.5% në vitin 2023

Pavarësisht të gjitha problemeve financiare globale, ekonomia turke pritet të rritet me 4,5% këtë vit, tha të enjten ministri i…

Shtatë vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Sot bëhen shtatë vjet nga përpjekja ushtarake për grusht shtet në Turqi. Përpjekja për grusht shtet është zhvillua gjatë 15…

Osmani udhëton për në Turqi për ceremoninë e Erdoganit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar sot për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të…

Sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Turqi

Sot, në Turqi do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të zgjedhin midis presidentit Recep Tayyip…

Me shiju Turqinë me FIBULA se ma lirë ski!

Kush është për Antalya? Me shiju Turqinë me FIBULA se ma lirë ski ✈️ Nxitoni nxitoni, sepse kanë mbetur edhe…