Kosova me shtatë boksierë në turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë”

Ekipi i Kosovës në boks do të merr pjesë në turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë”. Shtatë boksierë do ta përfaqësojnë…

Kosova po merr pjesë në turneun ndërkombëtar “Miroslav Petroviç”

Ekipi i boksierëve kosovarë aktualisht po merr pjesë në turneun ndërkombëtar për senior dhe të rinj “Miroslav Petroviç”. Ky turne…

Kosova me pesë boksierë në turneun ndërkombëtar “Miroslav Petroviç”

Përmes një komunikate në faqen zyrtare, Federata e Boksit të Kosovës (FboxK) ka bërë të ditur se pesë boksierë do…

Turneu ndërkombëtar “Çesme”, Sadiku bokson sot në çerekfinale

Boksierja jonë, Donjeta Sadiku do të boksojë sot në çerekfinale të turneut ndërkombëtar të boksit “Çesme”. Turneu ndërkombëtar i boksit…

Sadiku e gatshme për turneun ndërkombëtar “Çesme” në Turqi

Sipas trajneres, Marjola Sallauka, boksierja jonë, Donjeta Sadiku është e gatshme për turneun ndërkombëtar “Çesme”, që do të zhvillohet në…