“Eja në Vlorë”, qyteti bregdetar hap zyrtarisht sezonin turistik

Ndryshe nga vitet e tjera, në çeljen zyrtare te sezonit turistik, është zgjedhur qendra historike e qytetit. Kjo edhe për…

Klosi: Aksion rigoroz për moslejimin e ndërtimeve pa leje në bregdetin shqiptar

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit në Shqipëri, Blendi Klosi tha sot se lufta me ndërtimin e objekteve pa leje është…

​Leli: Kjo verë ishte e shqiptarëve

Pandemia Covid-19 dhe masat që kishin kapluar gjithë botën për mbrojte ndaj virusit, duket se nuk i ka bërë dëme…

Hapet sezoni turistikë vjeshtë-dimër

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë do të organizojë sot “Ditën Botërore të Turizmit” dhe njëkohësisht do të bëhet edhe hapja…

Gurëzeza, aty ku takohet historia me natyrën

Gurëzeza, qyteti ilir në Cakran të Fierit, aty ku historia e pasur takohet me natyrën është një nga destinacionet turistike…

6000 kosovarë kalojnë sot pikën kufitare të Morinit

Që në orët e para të mëngjesit  të sotëm, në pikën kufitare të Morinit ka patur fluks automjetesh që i…

Plazhi publik ku të gjitha shërbimet ofrohen falas në Vlorë

Plazhi publik në qytetin e Vlorës është një mundësi e mirë për të gjitha moshat për të pushuar këto ditë…

Vlora historike: Mishërim i së kaluarës e të tashmës

Shtëpitë disa ngjyrëshe, dy katëshe, e ballkonet e vegjël të stilit neoklasik, përshkojnë rrugën e qendrës historike të Vlorës. Degëzimet…

Klosi: Të bashkërendojmë turizmin për 12 muaj në Kosovë e Shqipëri

Kosova e Shqipëria është e rëndësishme të ndihmojnë njëra-tjetrën, pas humbjeve që kanë pësuar të dyja vendet gjatë pandemisë. Shtetasit…

Lezha e Shëngjini, destinacione të vërteta turistike

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit në Qeverinë e Shqipërisë, Blendi Klosi i ftoi qytetarët të shijojnë bukuritë e Shëngjinit dhe…