Formacionet zyrtare të Tunizisë dhe Francës – foto

Sonte me fillim nga ora 16:00 do të zhvillohet ndeshja interesante mes Kombëtares së Tunizisë dhe asaj të Francës, e…

Ndeshjet e sotme në Botërorin “Katar 2022”

Kampionati Botëror “Katar 2022” do të vazhdojë sot me xhiron e dytë të fazës së grupeve, ku kemi disa ndeshje…

Tunizia befason Danimarkën me barazim, ja notat e lojtarëve – foto

Kombëtarja e Tunizisë e ka befasuar sot atë të Danimarkës në kuadër të xhiros së parë të Grupit D të…

Danimarka dhe Tunizia ndajnë pikët

Një tjetër barazim është shënuar në Kampionatin Botëror të futbollit, pas atij ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Uellsit.…

Pa gola pjesa e parë mes Danimarkës dhe Tunizisë

Ka përfunduar pa asnjë gol të realizuar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Botëror ndërmjet Danimarkës dhe Tunizisë. Kjo…

Tunizia do të marrë 100 milionë euro nga BE për mbështetje buxhetore

Tunizia tha të dielën se do të marrë 100 milionë euro nga Bashkimi Evropian për të mbështetur buxhetin e vendit.…