Boehly ia plotëson dëshirat Tuchelit, pas Raphinhas synimi është te ylli i Cityt

Chelsea dhe skuadra angleze, Leeds United, kanë arritur sot marrëveshje për sulmuesin e krahut, Raphinhan. Leeds do të përfitojë 75…

Tuchel bisedon me yllin e Cityt, pritet oferta e parë drejt kampionit anglez

Me pronarin e ri në krye, klubi i Chelseat si duket do ta fillojë epokën e re të Todd Boehlyt,…

Tuchel e konfirmon planin për Brojën, ja çfarë do të ndodh me yllin shqiptar te Chelsea

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, në një konferencë për media ka qartësuar planin e tij për të ardhmen për yllin…

Finalja e FA CUP mes Chelseat e Liverpool, Tuchel e Klopp publikojnë formacionet zyrtare

150 vite që nga finalja e parë e FA Cup, dy gjigantët anglezë Liverpool dhe Chelsea takohen sot në stadiumin…

Para finales së madhe me Liverpoolin, ja këshilla e Benitez drejt Tuchelit

Ish-trajneri i Liverpoolit, Rafael Benitez, beson se trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, duhet të me Kai Havertz në krye të…

Tuchel: Dua gjëra të veçanta nga Chelsea

Trajneri gjerman Thomas Tuchel është ende duke kërkuar gjëra të veçanta nga skuadra e tij Chelsea, pavarësisht se vendi i…

Lukaku mungon kundër Real Madridit

Sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku, nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Chelseat për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës…

Tuchel: Mount ka zemrën “Blu”

Trajneri gjerman Thomas Tuchel është i çmendur që të punojë vazhdimisht me Mason Mount, për të cilin thotë se ka…

Ka përballë në çerekfinale Real Madridin, Tuchel: Ndeshje e bukur, sfidë e vështirë

Trajneri i kampionit evropian Thomas Tuchel ka thënë që skuadra e tij Chelsea do të ketë një sfidë tejet të…

Ky është plani i Man UTD për ta marrë Tuchelin nga Chelsea

E ardhmja e Thomas Tuchel në krye të Chelseat është bërë shumë e pasigurt pas situatës delikate që e ka…