S’kalon Trusti, Vetëvendosje votoi kundër tërheqjes së mjeteve

Në seancën parlamentare të së enjtes ku pati një debat të ashpër ndërmjet pozitës dhe opozitës, nuk kaloi në lexim…

Deputeti i VV-së që do të abstenon për TRUST-in

Fatmir Humolli deputet nga radhët e LVV-së ka bërë të ditur se do të abstenon për TRUST-in. Humolli ka kërkuar…

​Muja propozon ndërhyrje ligjore për të mos prekur Trustin

Kryetari i Komisionit parlamentar për Buxhet dhe Financa, Armend Muja, njëherit deputet i LVV-së, e ka kundërshtuar propozimin për tërheqjen…

LVV-ja edhe në seancën e sotme nuk e voton tërheqjen e TRUST-it

Këtë të enjte është duke u mbajtur seanca plenare në Kuvendin e Kosovës, ku është duke u diskutuar për ndryshim…

PDK: Trusti pritej të kalonte, Vetëvendosje e ndërpreu seancën

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka adresuar kritika ndaj Lëvizjes Vetëvendosje në pushtet për pamundësim të votimit të nismës ligjore…

PDK kritikon VV për pamundësim të votimit të tërheqjes së mjeteve nga Trusti

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka adresuar kritika ndaj Lëvizjes Vetëvendosje në pushtet për pamundësim të votimit të nismës ligjore…

Mblidhet Kuvendi, në rend dite edhe tërheqja e mjeteve të ​Trustit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në dy seanca plenare. Në të parën që nis në ora…

Opozita thirrje që të lejohet tërheqja e Trustit, LVV nuk ndërron mendje: S’jemi populistë

Partitë opozitare sërish kanë apeluar Lëvizjen Vetëvendosje që të votojnë “pro” tërheqjes së mjeteve të Trustit. Por, sërish nga partia…

Përmes protestës kërkohet tërheqja e 30 për qind të Trustit

Dhjetëra punëtorë të KEK-ut protestuan sot me kërkesën për lejimin e tërheqjes së 30 për qind të kursimeve pensionale nga…

Protestohet edhe për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti

Dhjetëra punëtorë të KEK-ut kanë protestuar sot me kërkesën për  lejimin e tërheqjes së 30 për qind të kursimeve pensionale…