Çfarë ndodh me trupin nëse ecni 60 minuta në ditë?

Shumë njerëz nuk e konsiderojnë ecjen si një ushtrim mjaft efektiv në krahasim me format e tjera të stërvitjes. Megjithatë,…

Gjendet pa shenja jete një person në Istog

Një person është gjetur pa shenja jete në dhomën e tij në fshatin Llukavc i Begut në Istog. Policia ka…

Si ta trajtojmë lëkurën e yndyrshme të fytyrës dhe trupit

Sebumi është një substancë vajore e prodhuar nga gjëndrat dhjamore të pranishme në dermë, shtresa e lëkurës nën epidermë) e…

6 gjëra të pazakonta që mund të vini re në trupin tuaj pas notit

Edhe pse noti është një mënyrë e shkëlqyer ushtrimesh që mund të djegë kalori dhe të ndikojë pozitivisht në punën…

Merrni dozën tuaj ditore të ujit

Uji jep disa kontribute të rëndësishme për trupin. Pothuajse çdo qelizë ka nevojë për ujë për të funksionuar siç duhet,…

Një pjesë e trupit është e para që zbulon moshën tuaj të vërtetë

Dermatologët zbulojnë se cilat pjesë të trupit plaken të parat dhe ofrojnë disa mënyra për të mbuluar këto shenja dhe…

Trupi e zëri s’kanë rëndësi: Ja karakteristikat e femrave fatale

Tiparet harmonike të fytyrës dhe një figurë perfekte nuk do të thotë seksi dhe atraktivitet. Qëndrimi, energjia, karizma dhe cilësi…

Woods tërhiqet nga US Open: Trupi im duhet të jetë më i fortë

Tiger Woods e ka konfirmuar që nuk do të merr pjesë në US Open në javën e ardhshme për shkak…

Kujdes nga dhimbjet në këto tri pjesë të trupit

Kolesteroli shpesh lidhet me sëmundjet kardiovaskulare, andaj duhet të shikoni nivelet e tij në gjak. Nivelet nën 200 mg/dl konsiderohen…

Si të largoni rriqrën nga trupi juaj?

Qëndrimi në natyrë, veçanërisht në mesin e bimësisë së ulët, shoqërohet me rrezikun e kontaktit të mundshëm me rriqrat. Ato…