Si reagon trupi ynë ndaj të ftohtit

Kur është ftohtë, informacioni për temperaturën e trupit arrin në tru, i cili organizon reaksionet e trupit, që nga organet…

Nga flokët e deri tek mbajtja drejt e trupit, disa nga gjërat që meshkujt adhurojnë te femrat

Shumë gra përpiqen të tërheqin burrat duke u fokusuar shumë tek format e tyre trupore, që nga mbajtja e dietave…

Tumorin prej 5 kilogramësh ia heqin nga trupi gruas në Tiranë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri, Ogerta Manastirliu bëri të ditur sot përmes një postimi në rrjetet sociale…

Trupi gjykues: Gjyqi ndaj Thaçit dhe të tjerëve fillon më 1 mars nëse nuk ka rrethana përjashtimore

Gjykimi ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pritet të fillojë më 1 mars të këtij viti. Në konferencën…

Dhjamosja në zona të ndryshme të trupit si t’i eliminoni

Kur lexon për dhjamin në trup, menjëherë të vjen ndërmend mbipesha, kolesteroli i lartë dhe sëmundje të tjera kronike. Shëndoshja…

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani dy lugë mjaltë çdo ditë

Mjalti si një shtesë diete mund të bëjë pothuajse çdo pjatë më të shijshme – nga pula e pjekur dhe…

Si të bësh gjumë të qetë në netët e ftohta

Sa herë bëhesh gati të flesh, trupi do që të ndihet i ngrohtë e rehat. Po si mund të ndodhë…

Si reagon trupi ynë nëse nuk hani ushqimin me kohë?

Nëse keni anashkaluar ndonjëherë një vakt, dhe kjo u ndodh edhe atyre që kujdesen të hanë gjithmonë mëngjes, drekë dhe…

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj jeshil çdo ditë

Edhe pse ka shumë kafeinë dhe nuk duhet ta teproni ashtu si me kafenë, nutricionistët kanë konfirmuar se çaji jeshil…

Ushqimet që pastrojnë trupin nga yndyra

Vjeshta është koha e duhur për të gjetur në tryezë ushqime të shëndetshme dhe të shijshme që do të na ndihmojnë…