140 vjet nga rënia heroike e Mic Sokoli

Mic Sokoli lindi në vitin 1839 në Fang të Bujanit, Tropojë dhe ra në vitin 1881. Ishte luftëtar i shquar…

​Basha nga Tropoja: Ndryshimi është në dorën tuaj

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim elektoral në Tropojë, mëngjesin e kësaj të diele.…

​Haradinaj: Me kalimin e Sulejmanit amshim, Kosova humbi një prej vëllezërve që iu bë krah çlirimit të saj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se sot në Tiranë i është dhënë lamtumira e fundit, Sulejman Berishës, i…