Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Trepça, kampione e Kosovës në basketboll për U18

Trepça është shpallur kampione e Kosovës U18, duke mundur në finale Marigona Hill Prishtinën 62:61 (22:22, 18:13, 16:19, 6:7). Sfida…

Të premtën zhvillohet ndeshja e barazhit Trepça 89 – Dukagjini

Ndeshja e barazhit ndërmjet Trepçës’89 dhe Dukagjinit, do të zhvillohet të premten (më 28 maj) në stadiumin “Fadil Vokrri” në…

​Trepça mbetet në Superligë

Trepça ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë të “Play-out”-it, duke siguruar një vend në FIVE STAR Superligë edhe…

​Trepça – Rahoveci, ky është rezultati final i ndeshjes

Trepça ka shënuar fitore si mysafire ndaj Rahovecit me shifrat 67:78 (18:26, 14:16, 21:16, 14:20), në kuadër të javës së…

Rahoveci mposht Trepçën, kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Rahoveci e ka mundur Trepçën 66:64 (5:14, 24:20, 18:13, 19:17), në çerekfinale të Final 8 Kupës së Kosovës. Mitrovicasit e…

Trepça triumfon kundër Sigal Prishtinës

Trepça ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës në udhëtim me rezultat 75:79 (14:15, 22:21, 17:22, 22:21), në kuadër të javës…

Trepça rikthehet te fitorja

Trepça ka shënuar fitore shumë të rëndësishme, duke mundur Bashkimin në Prizren me rezultat 91:96 (19:22, 19:24, 20:26, 33:25). Mitrovicasit…

​Presidenti i Trepça 89’ reagon pas fitores së mahnitshme ndaj Ballkanit

Trepça 89’ ka triumfuar ndaj Ballkanit në ndeshjen e zhvilluar sot në kuadër të xhiros së tetë të Superligës së…

​Mbyllet me rezultat të papritur spektakli ndërmjet Trepçës 89’ dhe Ballkanit

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Trepçës 89’ dhe Ballkanit e zhvilluar të dielën në kuadër të xhiros së tetë të Superligës…

Rahoveci në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës

Rahoveci është kualifikuar në gjysmëfinale të Reload Superkupës së Kosovës në basketboll, pasi në Gjakovë ka mundur Trepçën me rezultat…
error: