​Kurti për sulmin në “Trepçë”: Nuk do të ketë asnjë individ e as grup më të fuqishëm se shteti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka dhënë mbështetjen e tij të plotë menaxhmentit, bordit dhe punëtorëve të ndërmarrjes “Trepça”,…

Kurti dënon sulmin në “Trepçë”, premton investime mbi 70 milionë euro

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka vizitua sot ndërmarrjen “Trepça” në Mitrovicë, nga ku dënoi sulmin fizik të ushtruar…

Rizvanolli: Prej pasluftës rreth 120 milionë euro nga buxheti kanë shkuar në “Trepçë”

Ministrja e Ekonomisë, Artanë Rizvanolli, në një intervistë për KosovaPress deklaroi se “Trepça” ka situatën më të rëndë se të…

Minatorët e Trepçës bojkotojnë punën, kërkojnë pagat

Më shumë se 350 minatorë të ndërrimit të parë nuk kanë hyrë sot fare në horizontet e minierës së Trepçës…

​Serbia po e ngarkon Trepçën edhe me borxhe ndaj kreditorëve

Autoritetet serbe, përveç dëmeve të pariparueshme që i kanë bërë kompanisë Trepça që për vite është konsideruar si krenari e…

​Minatorët e Trepçës pritet që t’i marrin sot pagat

Rreth 1 mijë minatorë të minierës Trepça në Stantërg, por edhe të minierave të tjera të Trepçës, të cilët kanë…

​Minatorët e Trepçës sërish në grevë pasi nuk morën pagat: Jemi lodhur, do nisemi në këmbë drejt Prishtinës

Rreth 1 mijë minatorë të minierës Trepça në Stantërg, por edhe të minierave të tjera të Trepçës, kanë ndërprerë punën…

Nuk ka minatorë të suspenduar, u tërhiqet vetëm vërejtja

Lajmi për suspendimin e 12 minatorëve të “Trepçës”, për shkak të pjesëmarrjes së tyre në grevë ditë më parë, nuk…

Mbi 100 minatorë të Trepçës në grevë, kërkojnë pagat

Mospagesa për muajin janar ka bërë që minatorët e minierës “Trepça” në Stantërg të futen në grevë. Fillimisht në grevë…