Trepça e mposht me lehtësi Vëllaznimin

Në ndeshjen e cila ishte e vlefshme për xhiron e 28-të të Superligës së Kosovës në basketboll, KB Trepça e…

KB Trepça shumë e fortë për kampionin

Pas dy humbjeve radhazi, KB Trepça ka arritur t’i rikthehet fitores në Superligën e Kosovës. Trepça e ka mposhtur kampionin…

Haradinaj për Trepçën: Menaxhimi i dobët këtë ndërmarrje po e dërgon drejt kolapsit

Janë bërë 34 vite nga greva e minatorëve të Trepçës. Këtë ditë e ka quajtur si aktin më të guximshëm…

Trepça dhe Prishtina përballen për trofeun e Kupës së Kosovës

Sonte me fillim nga ora 17:00 do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Kosovës në basketboll, ku Trepça…

Trepça me lehtësi e mposht Vëllaznimin, prek gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

KB Trepça është bërë klubi i parë që e ka siguruar biletën për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll.…

Trepça vazhdon me fitore, mposht edhe Prizrenin

Në javën e 22-të të Superligës së Kosovës në basketboll, Trepça vazhduar me rezultate pozitive duke mposhtur Ponte Prizrenin me…

​Sigal Prishtina fiton bindshëm në Mitrovicë

Sigal Prishtina ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Trepça me rezultat 53:88 (9:21, 16:25, 11:29, 17:13), në xhiron e…

Sigal Prishtina e Trepça ’89 dënohen me nga 2,000 euro

Komisioni i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) bëri të ditura dënimet për finalistët e Superkupës së Kosovës.…

​Sot mblidhet Këshilli për parandalimin e dhunës dhe dukurive tjera negative në sport

Sot në ora 10:00 do të mblidhet Këshilli për parandalimin e dhunës dhe dukurive tjera negative në sport, shkruan KosovaPress.…

Trepça kalon me lehtësi në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës

KB Trepça ka fituar çerekfinalen e tretë të Superkupës së Kosovës. Sot është zhvilluar ndeshja e tretë e Superkupës së…