Osmani e Kurti vizitojnë “Trepçën”: Kushte të mjerueshme, kërkojnë trajtim urgjent

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar gjatë së shtunë minierën e “Trepçës” në Mitrovicë. Ajo thotë se…

Rahoveci triumfon ndaj Trepçës

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Trepçës me shifrat 81:78 (15:19, 28:14, 17:23, 21:22), në kuadër të javës së gjashtë të…

Edhe rreth 150 minatorë të tjerë ngujohen në “Trepçë”

Mbi 80 minatorë të ndërrimit të dytë mbrëmë janë ngujuar në horizontin e 10-të të Minierës së “Trepçës” në Stantërg.…

Qeveria ndan një milion euro për Trepçën

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme korresponduese ka shqyrtuar dhe miratuar vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e vendimit për…

Hoti mohon se do t’i merren 10 milionë euro KEK-ut për Telekomin

Qeveria e Kosovës do të ndajë 1.1 milion euro për ndërmarrjen “Trepça” që të tejkalojë situatën në të cilën gjendet.…

​Qeveria ndan 1.1 milion euro për “Trepçën”

Lidhur me situatën financiare në ndërmarrjen publike “Trepça”, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se situata në këtë kompani…

Qeverisë i propozohet që mjetet për “Trepçën” të merren nga buxheti për rimëkëmbje ekonomike

Paraditen e sotme është mbledhur Qeveria e Kosovës. Në mbledhjen e sotme të kabinetit qeveritar, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit,…

Hoti takoi Bordin dhe Menaxhmentin e Trepçës si dhe Sindikatën e Telekomit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka takuar Bordin dhe Menaxhmentin e…

Rikthehen garat në basketboll, të mërkurën sfida e parë e play out-it

Pas një pushimi 7-mujor rikthehen garat në basketboll. Të mërkurën do të zhvillohet ndeshja e parë e Play-out-it ndërmjet AS…

Serwer: Në Shtëpinë e Bardhë janë të mundshme disa marrëveshje për Trepçën dhe Ujmanin

Më 4 shtator pala kosovare dhe ajo serbe do të bëhen bashkë në Shtëpinë e Bardhë. Daniel Serwer, njohësi i…