Trepça fiton Superkupën Mbarëkombëtare, shkatërron Tiranën

Pasi që në gjysmëfinale mposhti kampionin e Kosovës në basketboll, Yllin, klubi i Trepçës ka arritur sot që të fitojë…

Tirana dhe Trepça përballen sonte në finalen e Kupës Mbarëkombëtare

Sonte zhvillohet finalja e Superkupës Mbarëkombëtare mes Tiranës dhe Trepçës. Përballja do të zhvillohet në palestrën “Minatori” të Mitrovicës nga…

Përplasje e ashpër për Trepçën, Muja – Shalës: Trepçën e ke shkatërruar ti

Lidhur me furnizimin me energji në minierën e Trepçës dhe rënies së performancës së kësaj ndërmarrje publike, ka pasur një…

Trepça dhe Sigal Prishtina do të aplikojnë në garat e FIBA Europe Cup

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) më 29 qershor ka marrë vendim që të miratojë shprehjen e interesimit…

Bashkimi mund Yllin për t’u kualifikuar në finale

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 72:78 (23:14, 14:24, 25:21, 10:18), për tu kualifikuar në finale…

KB Trepça shkon në finale

Klubi Basketbollistik Trepça ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 83:76 (10:25, 25:14, 28:22, 20:17), për t’u kualifikuar në Final…

Kërkohet paraburgim për personat që sulmuan udhëheqësit e Kombinatit Trepça

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit për R.I., për shkak të dyshimit…

Incidenti në Trepçë, Enis Abdurrahmani: U sulmuam fizikisht në zyrat tona të punës

Drejtori i ndërmarrjes Trepça, Enis Abdurrahmani, së bashku me bashkëpunëtorët e tij, janë sulmuar sot në vendin e tyre të…

Incident në Trepçë, dy të lënduar dhe tre të arrestuar

Policia e Kosovës ka arrestuar sot tre persona në Mitrovicë, të cilët dyshohen të kenë sulmuar  drejtorin e Trepçës dhe…

​Emërohet bordi i përkohshëm i drejtorëve të Trepçës, KEK-ut, Postës dhe Infrakosit

Qeveria e Kosovës ka emëruar bordin e përkohshëm të drejtorëve të ndërmarrjes publike “Trepça”. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka…