​Emërohet bordi i përkohshëm i drejtorëve të Trepçës, KEK-ut, Postës dhe Infrakosit

Qeveria e Kosovës ka emëruar bordin e përkohshëm të drejtorëve të ndërmarrjes publike “Trepça”. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka…

Bahtiri takon këshillin protestues të ndërmarrjes “Trepça”

Më shumë se 350 minatorë të ndërrimit të parë nuk kanë hyrë sot fare në horizontet e minierës së Trepçës…

Të pakënaqurit me punësimet në Trepçë ngrisin tendë para minierës

Dhjetëra qytetarë të pakënaqur me procesin e fundit të punësimit në kombinatin “Trepça”, kanë vazhduar sot protestën e tyre duke…

Vëllaznimi mposht Trepçën

Basketbollistët e Vëllaznimit kanë shënuar fitore të rëndësishme ndaj Trepçës në udhëtim 68:78, në kuadër të javës 25 në FIVE…

Trepça mposht bindshëm Golden Eagle Yllin

Skuadra e Trepçës në basketboll ka arritur të mposht me sukses si mysafir Golden Eagle Yllin, me rezultat përfundimtar 72:96,…

Përkujtohet Greva e Minatorëve që tronditi themelet e Jugosllavisë

Minatorët e Trepçës së bashku me përfaqësuesit e menaxhmentit të kësaj ndërmarrje, kanë shënuar sot në mënyrë simbolike manifestimin tashmë…

Muzaqi: Greva e minatorëve tendencioze, vështirësi në paga do të ketë deri në prill

11  minatorë të ndërmarrjes “Trepça” të enjten janë futur në grevë meqë ende nuk kanë marrë rrogën e muajit janar.…

Osmani e Kurti vizitojnë “Trepçën”: Kushte të mjerueshme, kërkojnë trajtim urgjent

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar gjatë së shtunë minierën e “Trepçës” në Mitrovicë. Ajo thotë se…

Rahoveci triumfon ndaj Trepçës

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Trepçës me shifrat 81:78 (15:19, 28:14, 17:23, 21:22), në kuadër të javës së gjashtë të…

Edhe rreth 150 minatorë të tjerë ngujohen në “Trepçë”

Mbi 80 minatorë të ndërrimit të dytë mbrëmë janë ngujuar në horizontin e 10-të të Minierës së “Trepçës” në Stantërg.…
error: