Itali: Policia mund të ndalojë një tren nëse dyshohet për COVID-19

Pas rritjes së numrit të të infektuarve me koronavirus, autoritetet italiane shtrënguan masat e parashikuara epidemiologjike në taksi, trena dhe…

Treni godet për vdekje një person në Pejë

Një person ka mbetur i vdekur pasi është goditur nga treni në Pejë. Këtë lajm e ka konfirmuar për KosovaPress,…

Një person goditet nga treni në Aqarevë të Skenderajt

Një person ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga treni në Aqarevë të Skenderajt. Policia e Kosovës ka bërë…

Përplasen trenat, 45 të vdekur dhe 100 të plagosur në Pakistan

Të paktën 45 vetë kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 u plagosën herët këtë mëngjes në një përplasje…

Vdesin nëntë punëtorë nga goditja e trenit në Kinë

Nëntë persona humbën jetën në një aksident hekurudhor në provincën Gansu të Kinës, kur një tren përplasi punëtorët që po…

Rritet për 85 % transporti i mallrave me tren

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e transportit dhe telekomunikimit për tremujorin e parë, me të dhëna…

Tragjedia e trenit në Tajvan, ministri i Transporteve jep dorëheqjen

Ministri i Transporteve në Tajvan, Lin Chia-lung, ka dhënë dorëheqjen pasi një aksident hekurudhor ditën e premte shkaktoi vdekjen e…

Del nga shinat treni në Tajvan, 36 viktima dhe dhjetëra të bllokuar

Një tren pasagjerësh me rreth 350 persona ka dalë nga shinat në një tunel në Tajvanin lindor, duke vrarë të…

Treni godet një veturë në Ferizaj

Treni ka goditur një veturë në Ferizaj, më konkretisht në fshatin Saraishtë. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh kanë…

Hoti: I tronditur me humbjen e dy djemve të familjes Arifaj

Në varrezat e fshatit Ratishë të Deçanit sot u varrosën dy vëllezërit Arifaj të cilët humbën jetë pasi u goditën…
error: