Prokurori i Shtetit vlerëson të arriturat e Kosovës në luftën kundër korrupsionit për vitin 2021

Prokurori i Shtetit ka mirëpritur Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2021, të përpiluar nga organizata ndërkombëtare “Transparency International”,…

​Kurti: Suksesi në luftimin e korrupsionit të reflektohet pozitivisht në vendimet e Brukselit për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se përpjekjet e qeverisë për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet…

​Kurti: Përpjekjet tona për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet e para

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se përpjekjet e qeverisë për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet…

Buleshkaj: Rekomandimet e Transparency International do të shndërrohen në objektiva pune të AKK-së

Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit (AKK), Yll Buleshkaj ka thënë se rekomandimet e raportit  të Transparency International, sipas të cilit…

​Kurti për raportin e Transparency International: Sinjale optimiste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagoi pas raportit të Transparency International për Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit ku Kosova është…

Sveçla: Do ta luftojmë krimin në çdo cep të Kosovës, s’do të kthehemi më aty ku ishim te korrupsioni e klientelizmi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar pas publikimit të raportit të organizatës Transparency International ku nxori që…

Progresi i Kosovës në luftën kundër korrupsionit, Haxhiu: Ky është vetëm fillimi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas publikimit të raportit të Transparency International, që ka njohur progresin në luftën…

KDI: Progresi në luftën kundër korrupsionit i atribuohet edhe Qeverisë Kurti

Kosova ka shënuar progres në luftën kundër korrupsionit gjatë vitit 2021. Në bazë të vlerësimit të përvjetshëm të Transparency International,…

Ambasadori gjerman: Lajm i mirë, Kosova ka bërë përparim të dukshëm në luftimin e korrupsionit

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde e ka quajtur lajm të mirë përparimin që ka shënuar Kosova në luftimin e…

Prezantohen rezultatet e raportit të Transparency International

Raporti i Transparency International, Kosova përmirësohet për tri pika në luftën kundër korrupsionit