Rama prezanton emrat e drejtorëve: Me ekipin do ta transformojmë Prishtinën në qytet të përjetimeve

Kryetari i Komunës së  Prishtinës, Përparim Rama ka prezantuar emrat e drejtorëve, në përjashtim atë të kulturës. Rama në konferencën…

46 vjet nga themelimi i Akademisë së Shkencave të Kosovës

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës u themelua në vitin 1975, fillimisht si Shoqatë e Shkencave dhe të…

Mehaj dhe homologu kroat nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me homologun e tij kroat Mario Banozic, për të cilën ministrat…

​Krasniqi në 22 vjetorin e PDK-së: Krenohemi që së bashku me qytetarët kemi transformuar Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Memli Krasniqi në 22 vjetorin e themelimit të kësaj partie ka thënë se PDK…

Kastrati premton furnizim me ujë të pijshëm dhe urbanizimin e Malishevës

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për kryetar të Malishevës, Ekrem Kastrati premton furnizim me ujë të pijshëm dhe transformimin e komunës…