Në pritje të vendimit të FFK-së, bëhet thirrje për përzgjedhje të kujdesshme të trajnerit të ri të Kosovës

Që nga shkarkimi i Bernard Challandes, Kombëtarja e Kosovës vazhdon të jetë pa trajner, derisa Federata e Futbollit të Kosovës…

Reagon ashpër Batatina: Duhet të ndryshohet gjithë stafi në kombëtare

Edhe Tahir Batatina ka reaguar ashpër pas disfatës së Kombëtares së Kosovës në ballafaqimin miqësor kundër Jordanisë. Trajneri i Llapit…

Romano konfirmon trajnerin e ri të Newcastle United

Skuadra angleze Newcastle United që ka pronarët më të pasur në botë, pas shkarkimit të trajnerit Steve Bruce, përkohësisht ka…

Ngjarje e pazakontë në Argjentinë, tifozi plagos me armë trajnerin

Trajneri i klubit argjentinas Ferro General Pico, Mauricio Romero është qëlluar me armë gjatë ndeshjes së skuadrës së tij kundër…

Situata momentale e pozitës së trajnerit te Manchester United

Krerët e Manchester United që nga dita e hëne janë në bisedime të vazhdueshme për të ardhmen e trajnerit Ole…

Enrique: Do të doja që ky trajner të ishte pasuesi im te Spanja

Trajneri i Spanjës Luis Enrique ka folur për ekipin kombëtar spanjoll për herë të parë pas Kampionatit Evropian Euro 2020…

KB Prishtina emëron trajnerin e ri

Ish-trajneri i Cibona Zagrebit dhe shumë skuadrave tjera elitare, Ante Nazor është emëruar trajner i klubit të basketbollit Prishtina. Kroati…

Ja cilët janë emrat më të përfolur për detyrën e trajnerit tek Gjermania

Kërkimi për zëvendësimin e Joachim Low tani do të filloj, pasi që ky i fundit kumtoi lajmin që nuk do…

E papritur, PSG shkarkon trajnerin

Kampioni i Ligës 1 të Francës Paris Saint-Germain, ka shkarkuar Thomas Tuchel nga detyra e trajnerit, raporton “BILD”. PSG mbrëmë…
error: