Tottenham merr një goditje të madhe, mund të dështojë marrëveshja për Pedro Porron

Tottenhami po përballet me një pengesë në garën për të transferuar Pedro Porro të Sporting Lisbonës, me klubet që nuk…

Conte pezullon bisedimet me Tottenhamin për kontratë të re

E ardhmja e Antoni Contes me Tottenhamin është vënë në dyshim serioz pasi rrugët e tyre mund të ndahen shumë…

Tottenhami “bomabardon” Cityn me dy gola në fund të pjesës së parë (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin anglez mes Manchester Cityt dhe skuadrës së Tottenhamit, ku kjo e fundit hynë…

Arsenali mposht edhe Tottenhamin, shkon në +8 nga City

Arsenali ka dhënë një tjetër konfirmim të madh se është skuadre më serioze në luftën për titullin kampion në kampionatin…

Pjesa e parë: Liverpooli në epërsi, Tottenhami në disavantazh kundër Leeds

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Premier Ligën angleze, ku kemi disa rezultate tejet…

“Lëmshi” i krijuar në grupin D të Ligës së Kampionëve

Nuk ishte parashikuar aspak që të ishte kështu, por grupi D i Ligës së Kampionëve doli të ishte më i…

“Djajtë e Kuq” mposhtin me lehtësi Tottenhamin

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Manchester United dhe Tottenhamit, ku tre pikët i kanë siguruar “Djajtë e Kuq”. Pas…

Tottenhami barazon Cityn me pikë pas fitores ndaj Evertonit

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Tottenhamit dhe Evertonit, ku tre pikët e plota i ka siguruar skuadra e Antonio…

Tottenhami përballë Evertonit, ja formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Tottenham dhe asaj të Everton,…

Arsenali në super formë, mposht edhe Totenhamin

Ka përfunduar deri i Londrës Veriore mes Arsenalit dhe Tottenhamit, ku fitorja me plot meritë iu takon “Topçinjëve”. Pas plot…