Tottenham – Leipzig, formacionet e mundshme

Sot (e mërkure) do të zhvillohet ndeshja mes Tottenham dhe RB Leipzig, e vlefshme për 1/16 e Ligës së Kampionëve.…

Liga e Kampionëve, sot luhen këto dy ndeshje interesante

Dje janë zhvilluar dy ndeshjet e para të 1/16-të të Ligës së Kampionëve. Dortmund mposhti PSG-në, ndërsa Atletico Madrid ia…

Mourinho vazhdon luftën për pozitën që siguron Ligën e Kampionëve

Tottenham mposhti sot në udhëtim Aston Villa në xhiron e 26-të të Premier Ligës me rezultat 3:2. Skuadra e Jose…

Pep Guardiola flet pas humbjes nga Tottenham

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, pavarësisht humbjes nga Tottenhami dhe diferencës prej minus 22 pikë larg Liverpulit, ka lavdëruar…

Tottenham ndihmon Liverpool-in, City minus 22 pikë prapa liderit të Premier Ligës

Futbollistët e Tottenham kanë shënuar fitore kundër Manchester City me rezultat 2:0, në kuadër të javës 25 të Premierë Ligës…

Tottenham – Manchester City, formacionet e mundshme

Tottenhami do të presë Manchester Cityn, ndërsa dy “armiqtë e betuar” si Jose Mourinho dhe Pep Guardiola do të mund…

Tottenhami nënshkruan me “yllin” e PSV-së

Tottenhami ka ndërhyrë menjëherë në merkato, pasi humbi shërbimet e Christian Eriksenit, i cili u ble nga Interi. Klubi londinez…