Torino mposht Sampdorian me Vojvodën protagonist

Mërgim Vojvoda ishte njëri nga lojtarët më të mirë në fushë në ndeshjen e Serie-A ndërmjet Sampdorias dhe Torinos. Kjo…

​Skuadra e Serie-A njofton për katër raste me Covid-19

Pasi ka goditur fuqishëm Premier Ligën dhe La Ligën, pandemia Covid-19 ka filluar shtrirjen sërish edhe në kampionatin italian të…

Interi përforcon pozitën e parë në tabelë, mposht Torinon

Kampioni italian Inter ka shënuar sot fitore në ndeshjen kundër Torinos, ku brenda 90’ minutave lojë është shënuar vetëm një…

Ja rezultati i pjesës së parë mes Interit dhe Torinos

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Interit dhe Torinos, ku momentalisht vendasit gjejnë vetën në epërsi minimale prej…

Zhbllokohet rezultati mes Interit dhe Torinos

Tanimë është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Giuseppe Meazza”, ku nikoqirët gjejnë vetën në epërsi prej një goli. Kampioni italian Inter…

Interi pret në shtëpi Torinon, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:30 do të fillojë ndeshja interesante mes kampionit italian Inter dhe skuadrës së Torinos, e vlefshme…

​Milani mposht edhe Torinon dhe jep sinjale të forta në luftën për titull

Një fitore minimale me rezultat 1-0 ndaj Torinos i ka mjaftuar Milanit që t’i arkëtojë tri pikë të reja në…

​Formacionet zyrtare, Milan-Torino

Në kërkim për fitoren e gjashtë radhazi në ligë, Milani pret Torinon për t’u shkëputur me Napolin në krye të…

Torino-Juventus, formacionet zyrtare

Derbi lokal ndërmjet Torinos dhe Juventusit që do të zhvillohet sot me fillim nga ora 18:00 pritet të jetë ndër…

Serie A, ndeshja më interesante ajo mes Torinos e Juventusit

Serie A rikthehet sot me tre ndeshje interesante në kuadër të xhiros së shtatë të sezonit të ri 2021/22. Ndeshja…
error: