Tomash Szunyog: Pres zgjedhje të drejta dhe demokratike

Përfaqësuesi special i BE -së për Kosovën Tomash Szunyog sot pasdite vizitoi qendrën e votimit në Çagllavicë në komunën e…

Abazi: Kosova duhet të trajtohet e barabartë në dialogun me Serbinë

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka zhvilluar sot takim me udhëheqësin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomash…

Szunyog pas shkarkimit të Dakës: Duhet të ruhet pavarësia e KQZ-së

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka reaguar ndaj vendimit të djeshëm të presidentes së Kosovës,…

BE ndan 2 milionë euro për ristaurimin e objekteve historike në Janjevë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka ndarë 2 milionë euro për ruajtjen dhe rigjenerimin e qendrës historike të Janjevës.…

Ambasadori Szunyog viziton nesër Janjevën

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, ambasadori Tomash Szunyog, do të qëndrojë nesër për një vizitë në Janjevë.…

Tomash Szunyog viziton veriun e Kosovës

Përfaqësues Special i BE-së në Kosovë, Ambasadori Tomash Szunyog do ta vizitojë veriun e Kosovës. Sipas njoftimit të zyrës së…

Shoqata e Matematikanëve të Kosovës pranon çmimin “Evropiani i Vitit”

Shoqata e Matematikanëve të Kosovës ka pranuar çmimin “Evropiani i vitit”, çmim ky që ndahet nga Bashkimi Evropian(BE) në Kosovë,…

Szunyog: Marrëveshja gjithëpërfshirëse do t’i zgjidhë çështjet e hapura Kosovë-Serbi

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomash Szunyog, ka vizituar sot komunat në jug dhe veri të Mitrovicës, si…